Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Техніка в Україні може подорожчати

Техніка в Україні може подорожчати


12-12-2016, 15:52 У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5132, який поставить під загрозу існування дрібних інтернет-магазинів побутової техніки та електроніки. Ухвалення законопроекту також призведе до подорожчання техніки.

Техніка в Україні може подорожчати


Як зазначає видання, прийняття законопроекту №5132 призведе до подорожчання товарів мінімум на 10%. Також закон розширює сфери обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій, в тому числі, підприємцями, які продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту.

Ініціатором законопроекту виступив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Безумовно, після прийняття закону техніка в Україні подорожчає, а всі дрібні інтернет-магазини або перетворяться на середні, або закриються. На ринку залишаться тільки великі гравці», – вважає директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його словами, у зв’язку з прийнятим курсом на євроінтеграцію, подібні закони стосуватимуться дрібного бізнесу всіх сфер торгівлі, а через п’ять років навіть на базарі у кожного продавця стоятиме касовий апарат. «Для малого бізнесу залишиться місце хіба що в сфері перукарських послуг, сімейних кафе, хендмейд і подібного», – додав експерт.

Представник малого бізнесу з даної сфери послуг на правах анонімності сказав, що приватні підприємці будуть змушені закуповувати товар у великих оптовиків. Це зведе нанівець їхню цінову конкурентоспроможність, тому у покупців залишиться мізерний вибір між дорогими великими супермаркетами електроніки.

«Цим законопроектом влада безпосередньо сприяє монополізації ринку побутової техніки та електроніки», – стверджує приватний підприємець.

Джерело
Вернуться назад