Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > За борги в Україні будуть відбирати ліцензії та права

За борги в Україні будуть відбирати ліцензії та права


10-12-2016, 16:04 Виконавче провадження та його процедури з часом потрібно буде вдосконалювати і доповнювати. Таку думку висловив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, коментуючи закон “Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів”.

За борги в Україні будуть відбирати ліцензії та права


До норм, які з часом потрібно внести в законодавство, заступник міністра зарахував обмежувальні заходи щодо боржників, наприклад позбавлення водійських прав.

“Наприклад, у нас передбачено лише одне особистісне обмеження щодо боржників — заборона на виїзд за кордон. В Ізраїлі і Франції в разі несплати тих же аліментів боржнику можуть призупинити дію ліцензії або водійських прав”, — зауважив Сергій Шкляр.

На момент підготовки і прийняття закону подібні жорсткі обмеження вирішили не вносити, щоб не заблокувати ухвалення документа в стінах ВР.

“На ці кроки не пішли розуміючи, що, якщо відразу щільно “напакувати” закон, у нього не буде шансів пройти у ВР. Він і так пройшов з великим трудом. Особливих змін до документу у стінах парламенту не вносили”, — зазначив Сергій Шкляр.

Перш ніж ініціювати внесення доповнень, міністерству належить оцінити ефект від вже запущених норм і реакцію на їх впровадження з боку боржників.

Як зазначив заступник міністра, дуже цікавим інструментом у роботі з боржниками є реєстр таких суб’єктів. До нього будуть вноситися всі боржники, крім комунальних та державних підприємств, органів місцевого самоврядування, центральних органів влади. За розрахунками Мін’юсту, це має стимулювати боржників максимально швидко розраховуватися, щоб їхнє ім’я викреслили з боргового списку.

“Кому сподобається фігурувати в реєстрі? Він буде публічним і всі, хто укладає угоди, зможуть перевіряти контрагентів. Продати майно, що підлягає нотаріальному посвідченню, боржник не зможе. Якщо ж нотаріус не завірить угоду, її можна буде оскаржити в суді. І відвести актив, як це було раніше, у боржника не вийде”, — запевнив Сергій Шкляр.

За розрахунками Мін’юсту, реєстр буде дороблений до кінця 2016 року і його робота починається з січня 2017 року.

Джерело


Вернуться назад