Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Українцям назвали небезпечні ліки від застуди

Українцям назвали небезпечні ліки від застуди


26-11-2016, 16:51 Міністерство охорони здоров'я України офіційно визнало неефективними або навіть шкідливими дев'ять типів препаратів, які часто призначаються для лікування ГРВІ, зокрема, антибіотики, противірусні препарати і сиропи від кашлю.

Українцям назвали небезпечні ліки від застуди


Про це йдеться в офіційному документі, опублікованому на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з документом, Міністерство охорони здоров'я не рекомендує для лікування ГРВІ антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями) і інтерферони (їхня ефективність порівнянна з ефектом плацебо).

Імуномодулятори та сиропи від кашлю можуть бути шкідливими (сиропи особливо не рекомендовані дітям у віці до 4 років). Також МОЗ не рекомендує антигістамінні, вітаміни і рослинні препарати при ГРВІ, оскільки їхня ефективність не доведена.

У документі згадані і "комбіновані ліки від застуди". Вони заборонені для лікування дітей молодшого віку, проте можуть полегшити симптоми ГРВІ у дорослих.

Крім того, МОЗ закликав керівників медичних установ взяти під контроль призначення ліків при ГРВІ, порекомендував проводити просвітницьку роботу з лікарями - щодо неефективності застосування цих груп препаратів у дітей, а також із пацієнтами - щодо неприпустимості самолікування.

Відомий лікар Євген Комаровський на своїй сторінці у Facebook привітав ухвалення цього документа. Зокрема, він написав:

"Звертаю увагу, що лікар, який при діагнозі ГРВІ призначив вам чи вашій дитині щось із перерахованого вище, це людина, у якої свій особливий шлях у медицині, відмінний від шляху цивілізованого і такий, що суперечить вказівкам МОЗ".

Українцям назвали небезпечні ліки від застуди


Джерело
Вернуться назад