Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Міжнародний день відмови від паління: ТОП способів "зав'язати" з сигаретами

Міжнародний день відмови від паління: ТОП способів "зав'язати" з сигаретами


17-11-2016, 15:12 Почати палити – простіше простого. А ось зав'язати з цією згубною звичкою мало у кого вистачає волі, сил і терпіння.

Міжнародний день відмови від паління: ТОП способів "зав'язати" з сигаретами


Попри те що нікотинова абстиненція не є важким станом і непорівнянна з ломкою наркоманів, відчуття, які супроводжують її, все-таки не з приємних. Полегшити її протікання – значить, забезпечити більшу частину майбутньої перемоги над палінням. Саме цю проблему покликана вирішити ціла армія лікарів, психологів, народних цілителів, знахарів, діячів альтернативної медицини і всіх тих, хто так чи інакше трудиться на ниві допомоги людям, які вирішили назавжди розлучитися з шкідливою звичкою. Сьогодні, в Міжнародний день відмови від паління, "Сегодня" підготували список способів, як кинути палити, витративши мінімальні зусилля.

ГОЛКУ В ВУХО

Паління – це і звичка, і рефлекс одночасно, а голковколювання його "стирає". Вплив голками на конкретні точки тіла, а значить – на мозок, справляє враження, аналогічне кодуванню залежної людини. Важливу роль в результативності застосування методу грає ефект плацебо, тобто сугестивність. "Наш організм має величезні резерви, які треба лише грамотно активувати. Найтонші голки, що безболісно вводяться до біологічно активних точок на тілі людини, саме і задіють їх. Активізується вироблення ендорфінів – гормонів щастя, що допомагає впоратися з депресією і дратівливістю. Ефект від "вприскування" ендорфінів заміщує ефект від прийому нікотину. Також нормалізується кров'яний тиск, частота серцевих скорочень, проходить головний біль. А вплив на певні точки навіть може змусити організм реагувати на тютюновий дим з огидою", – запевняє лікар-рефлексотерапевт Медичного центру доктора Павлова Юрій Павлов.

Процедура виконується виключно на вушній раковині. Зазвичай лівшам колять в ліве вухо, а правшам – в праве: без урахування цих особливостей втрачається ефективність методу. Ціна одного сеансу – від 200 грн. Зазвичай достатньо трьох сеансів, щоб кинути палити. Але в особливо складних випадках, коли пацієнт має тривалий стаж тютюнової залежності, потрібно пройти повторний закріплюючий курс через 1-2 місяці.

БІГОМ ВІД КУРІННЯ

Помірне і регулярне фізнавантаження викликає біохімічно обумовлене почуття задоволення. В такому стані переборювати свої звички набагато легше. "Тренування очищають тіло від токсичних речовин, що містяться в сигаретах, відволікають вас від думок про тютюн, допомагають боротися зі стресом", – вважає легкоатлетка, срібний призер Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні Ірина Ліщинська. Спортсменка попереджає, що спочатку може бути важко: мучитиме задишка, адже куріння б'є насамперед по серцево-судинній системі. "Однак потрібно пам'ятати, що довгострокові переваги, які принесе відмова від сигарет, варті того, щоб продовжити боротися зі своєю залежністю. І заняття спортом неодмінно полегшать це завдання", – запевняє Ірина.

СИГАРЕТНІ ЗАМІННИКИ

Нікотиннозамінна терапія допомагає знизити залежність від сигарет за допомогою менш шкідливих препаратів, що містять нікотин. Під час паління людина вдихає тютюновий дим, і нікотин швидко потрапляє до крові з легень. Ефект від продуктів, що заміняють нікотин, настає пізніше, тому такі препарати не викликають залежності, як сигарети. Подібна терапія при правильному її застосуванні безпечна, але вона не рекомендується вагітним жінкам і людям з хворим серцем. "Курцям з невеликим стажем і низькою залежністю від тютюну підійде нікотиновмісний пластир.

Залежно від того, коли людина викурює першу сигарету і як у неї йдуть справи зі сном, можна застосовувати 16- і 24-годинний пластир. Він клеїться до сухої, непошкодженої ділянки шкіри, де найменше волосся. Пластир діє постійно, тому ви не відчуватимете нікотинового голоду. Курс лікування – 2-3 місяці", – розповів головлікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка. Ціна на пластир стартує від 25 грн.

Альтернатива йому – жувальні гумки (вартість упаковки з 30 штук починається від 160 грн). Вони продаються в аптеках без рецепта лікаря. Нікотин, що міститься в такій жуйці, при ковтанні не шкодить організму, оскільки він без смол, дьогтю, миш'яку, кадмію, нікелю, формальдегіду, аміаку та інших шкідливих речовин, які є в сигаретах. "Однак у такої жуйки є протипоказання. Велика частка нікотину всмоктується в кров через слизову оболонку рота, але невелика частина речовини потрапляє разом зі слиною до шлунку, що може негативно вплинути на нього. Тому такі препарати не рекомендують людям, що страждають на виразкову хворобу і гастрити. Крім цього, жувальна гумка має гіркий смак", – зазначив фахівець.

Жуйку можна використовувати в міру необхідності при високому ступені нікотинової залежності, коли одного пластиру недостатньо, проте краще спочатку проконсультуватися з лікарем. До того ж необхідно дотримуватися інструкції. Користуйтеся жуйкою замість, а не паралельно з палінням сигарет. Кожну гумку можна жувати 20-30 хвилин. Можна перестати жувати раніше, якщо раптом відчуєте легке запаморочення або почнеться гикавка. Спочатку жувальна гумка може здаватися неприємною на смак, але не варто турбуватися – через кілька днів звикнете.

"Застосування подібної замісної терапії рекомендується протягом 3-4 місяців періоду відвикання від паління. Якщо жувальна гумка застосовується без дотримання правил, зазначених в інструкції, і без відповідного спостереження, ефективність її використання може бути не дуже високою", – попередив Отто Стойка.

ТЕЛЕФОН – НА ДОПОМОГУ

Безкоштовний додаток для Android "Кидайте курити поступово" (Quit Smoking Slowly) допоможе повільно зменшити кількість викурених сигарет в день, поки людина повністю не відмовиться від цієї звички. "Якщо ви викурюєте 20 сигарет на день, це означає, що ви курите з частотою приблизно кожні 42 хвилини (якщо вірити, що ви спите по 8 годин на день). Додаток розраховуватиме оптимальну кількість сигарет і час, протягом якого ви поступово зможете кинути палити. Після установки початкових параметрів програми та її налаштування, натисніть на зелений екран, коли будете палити. Коли екран зеленого кольору, ви можете курити – це означає, що пройшло достатньо часу з моменту попередньої сигарети. Після очікуйте, поки він знову не стане зеленим. Коли він червоного кольору – ви не повинні палити", – пояснили принцип роботи розробники програми.

Страх смерті є одним з найдієвіших аргументів. Цим і скористалися на повну потужність розробники безкоштовного додатку iPhone "Моя остання сигарета". Тут розміщені жахливі картинки внутрішніх органів курця, забезпечені відповідними поясненнями, рівень чадного газу в крові при палінні, а ще описані ризики серцевого нападу і раку легенів порівняно з тим часом, коли людина не курила. Також підраховані випадки летального результату відтоді, як користувач перестав бути нікотинозалежними.

З позитивного: можна побачити процес очищення серця, легенів і кровоносної системи після відмови від куріння, а також дізнатися, скільки ви зекономили грошей.

"ЦУКЕРКА" З АЇРУ

Корінь аїру має вражаючу здатність боротися з токсинами. Саме тому він використовується в боротьбі проти паління. "У наших аптеках продається корінь лепехи. Його треба змолоти, а коли виникне сильне бажання запалити, покласти половину чайної ложки під язик, і розсмоктувати. При цьому вивільняються активні речовини, які всмоктуються через слизову оболонку ротової порожнини. Запалена після цього сигарета викличе блювотний рефлекс", – розповіла лікар-натуропат Олена Світко.
Вернуться назад