Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Як грамотно схуднути за допомогою показника глікемічного індексу

Як грамотно схуднути за допомогою показника глікемічного індексу


2-11-2016, 19:44
Як грамотно схуднути за допомогою показника глікемічного індексу
У світі професійної дієтології розділяють продукти із вмістом вуглеводів на три групи: з високим, середнім та низьким глікемічним індексом. Глікемічний індекс (ГІ) - це умовне позначення швидкості розщеплення будь-якого вуглеводомісткого продукту в людському організмі в порівнянні зі швидкістю розщеплення глюкози.

Своєю чергою, ГІ глюкози прийнято вважати еталоном, і він становить 100 одиниць. Чим швидше продукт розщеплюється - тим вище його показник ГІ.

У світі професійної дієтології прийнято розділяти продукти, що містять вуглеводи, на три групи: з високим, середнім і низьким ГІ. По суті, продукти з низьким ГІ - це те, що ми звикли називати повільними вуглеводами, а з високим - швидкими або порожніми.

Продукти з високим ГІ, потрапляючи в організм, стрімко перетравлюються і підвищують рівень цукру в крові. Це стимулює підшлункову залозу різко викидати в кров інсулін. А інсулін розподіляє в крові весь зайвий цукор, рівномірно розподіляючи його по всіх тканинах організму. Саме вони потім стають жировими відкладеннями, енергією «про запас». Крім того, інсулін не дає вже накопиченому в організмі жиру розщеплюватися назад в глюкозу - така його давня еволюційна роль.

Інсулін, образно кажучи, суворий і скупий комірник, який стежить за витратою енергетичних запасів (читай - підшкірного жиру) в нашому організмі. Він охоче сприяє накопиченню жиру і робить все, щоб процес не пішов у зворотному напрямку - тобто, щоб жир не згорав.

Якщо ваш щоденний раціон складається переважно з продуктів з високим глікемічним індексом - значить наше тіло постійно викидає в кров інсулін, і значить схуднути ми навряд чи коли-небудь зможемо. Навпаки, швидше за все ми продовжимо планомірно набирати вагу день у день.

Що робити, щоб інсулін «впав»


Продукти з низьким або середнім ГІ перетравлюються довго, розщеплюються поступово і майже не викликають підвищення рівня цукру в крові. У інсуліну немає поля для діяльності.

Отже, якщо ви прагнете схуднути або зберегти існуючу вагу - намагайтеся вибирати для свого щоденного раціону продукти з середнім і низьким показником ГІ. А їжа з високим ГІ нехай буде рідкісним гостем на вашому столі.

Глікемічний індекс: таблиця продуктів


Як еталон взято показник розщеплення і всмоктування глюкози, рівний 100. Дивно, але є продукти, які розщеплюються ще швидше - наприклад, пиво або фініки. Однак, якщо ваша мета скинути зайву вагу, вам необхідно збирати свою щоденну дієту з продуктів з низьким або середнім глікемічним індексом.

У цій таблиці наведені середні значення, без урахування особливостей приготування продукту, ступеня його стиглості та інших обставин.

Як грамотно схуднути за допомогою показника глікемічного індексу


Джерело
Вернуться назад