Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Чи позбавлять українців субсидій через зростання мінімальної зарплати?

Чи позбавлять українців субсидій через зростання мінімальної зарплати?


28-10-2016, 20:39
Чи позбавлять українців субсидій через зростання мінімальної зарплати?


В Україні першого січня наступного року мінімальну зарплату піднімуть до 3200 гривень – рівно в два рази. На даний момент мінімалка – 1450 гривень, а в грудні її піднімуть до 1600 гривень. Як каже міністр соцполітики Андрій Рева, на макроекономічні показники (дефіцит бюджету, рівень інфляції, курс долара) зростання мінзарплати не вплине, однак в результаті нововведення відіб’ється на субсидіантах.

При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховують обов’язковий платіж для сім’ї. Незалежно від того, скільки використовували ресурсів (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб – вісім тисяч гривень. По дві тисячі на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 2000/1399/2*15% = 10,72%

При цьому 40% українців декларують мінімальну зарплату – 1450 гривень. Після того, як частину зарплати доведеться вивести з тіні і мінімальна зарплата буде 3200 гривень, розмір субсидії значно зміниться для частини субсидіантів.

Раніше джерело в Кабміні повідомило, що завдяки подібному рішенню вдасться заощадити 5 мільярдів бюджетних гривень, які раніше планували витратити на субсидії. Щоправда, розмір субсидії перерахують тільки після опалювального сезону.
Вернуться назад