Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Перехiд на зимовий час: чим загрожує переведення стрілок?

Перехiд на зимовий час: чим загрожує переведення стрілок?


25-10-2016, 10:05
Перехiд на зимовий час: чим загрожує переведення стрілок?
Перехід на зимовий час в 2016 році в Україні заплановано на 30 жовтня. О 4 годині ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад. Як адаптувати свій організм до переведення стрілок годинника на годину назад?

Для багатьох людей переведення годинників – це невід'ємний елемент і без того депресивної осені – стає черговим приводом для стресу.

Перехiд на зимовий час. Чим загрожує переведення стрілок?
Дослідники відзначають, що перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи.

Так, кілька років тому велике дослідження шведських медиків з Каролінського інституту в Сольні показало, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується кількість інфарктів. В першу чергу, це пов'язано зі змінами в тривалості сну, відзначають дослідники. А головною рекомендацією в цьому випадку є плавна зміна режиму дня.

Група австралійських дослідників встановила зв'язок між переходом на зимовий час і зростанням кількості самогубств. Це пов'язано із загостреннями сезонної депресії. Але головним фактором є скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження.

Також в останні роки опубліковано ряд досліджень, які свідчать про зростання кількості дорожніх інцидентів в перші дні після переходу на зимовий час. Автори досліджень не схильні шукати медичні обґрунтування цього явища. Найчастіше пояснення досить банальне і пов'язане зі скороченням світлового дня. А в темряві завжди більше шансів для виникнення аварійних ситуацій.

Захисти себе сам

Щоб захиститися від негативних наслідків переведення годинників, слід почати готуватися до нього заздалегідь. Експерти рекомендують за кілька днів до переведення годинників лягати спати на 15 хвилин раніше, потім щодня відсувати сон ще на 15 хвилин.

Крім того, слід уникати будь-яких звичок, які можуть вести до порушення сну. Зокрема, перешкодити нормальному режиму може денний сон. Також не рекомендується пити каву після обіду.

В цілому люди легше адаптуються до переведення годинників на зимовий час, ніж до весняного переведення стрілок годинника, зазначає американський медик Майкл Бреус. Все-таки, у них з'являється зайва година часу.

Однак, будь-яка зміна режиму завдає певного стресу організму, тому деякі рекомендації медики все ж дають.

Важливо обійтися без стресу безпосередньо в день переведення стрілок, пояснює Бреус. Краще лягти спати у звичний час, щоб дати організму можливість самому адаптуватися до нового режиму. Перший ранок пройде відмінно завдяки "зайвій" годині. Простіше кажучи, не варто намагатися перебудувати внутрішній годинник організму в "ручному" режимі.

Пробудження в темряві порушує циркадний ритм організму, зазначає американський медик Джозеф Меркола. І безпосередньо впливає на роботу імунної системи організму.

У зв'язку з цим Меркола рекомендує неодмінно їсти поживний сніданок (побільше сезонних овочів і поменше цукру) і намагатися виходити на сонце, як тільки воно з'явиться вранці. Це допоможе боротися з нестачею вітаміну D.

Він також рекомендує у зимовий час спати в повній темряві і не "перегрівати" приміщення. Спати краще в легкій прохолоді, зазначає медик.

Джерело
Вернуться назад