Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини / ukrnet > Незабаром на Закарпатті запрацює румунське дипломатичне представництво

Незабаром на Закарпатті запрацює румунське дипломатичне представництво


22-10-2016, 15:35 Вже з листопада у с.Солотвино на Тячівщині запрацює консульство Румунії. Про це стало відомо на зустрічі голови консульства з керівниками краю.

Незабаром на Закарпатті запрацює румунське дипломатичне представництво


Під час зустрічі з керівниками краю - Геннадієм Москалем та Йосипом Борто голова консульства Габріел Нікола повідомив, що консульство Румунії у с. Солотвино на Тячівщині запрацює з листопада.

За словами консула, до нині дипломатична установа не працювала через певні формальності з оформленням документів та технічним оснащенням, але до кінця місяця всі перепони будуть усунені, почнеться прийом громадян. У відомстві видаватимуть національні візи всіх типів та дозволи на малий прикордонний рух.

Як зазначив Г. Нікола, консульство Румунії у селищі Солотвино матиме такі ж повноваження та функції як Генеральні консульства у м. Чернівці та м. Одеса.

Дипломат також наголосив, підтримує Геннадія Москаля в намірах відновити роботу раніше діючих пунктів пропуску на кордоні Закарпаття та Румунії. Запевнив, на своєму рівні сприятиме втіленню цих прагнень.

Геннадій Москаль побажав новопризначеному консулу успіхів у роботі, а також запевнив у всебічній підтримці його діяльності з боку обласної влади. Адже збільшення кількості дипломатичних представництв сусідніх країн сприятиме налагодженню добросусідства та транскордонного співробітництва з європейськими державами.

«Інтеграція в Європейський союз - це не підписання тисяч документів, а створення тисяч зв’язків – культурних, економічних. Необхідно налагоджувати стосунки між громадами, співпрацю між населеними пунктами, - наголосив заступник голови обласної ради Йосип Борто. Закарпаття вже має позитивний досвід співпраці з регіонами сусідніх країн – Чехії, Словаччини та Угорщини у залученні через спільні програми та гранти європейських коштів на розвиток Закарпаття. На черзі налагодження подібної співпраці з Румунією, чому неабияк сприятиме відкриття консульства Румунії на Закарпатті».

Джерело
Вернуться назад