Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > В ПФ назвали терміни запуску в Україні накопичувальної пенсійної системи

В ПФ назвали терміни запуску в Україні накопичувальної пенсійної системи


19-10-2016, 15:32 При вдалому розвитку економіки накопичувальну пенсійну систему можна запустити за два-три роки.

В ПФ назвали терміни запуску в Україні накопичувальної пенсійної системи


Запуск другого, накопичувального рівня пенсійної системи в Україні можливий протягом двох-трьох років за умови стабільного економічного зростання.

Про це під час зустрічі з представниками Американської торгової палати в Україні повідомив перший заступник голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір.

“При вдалому розвитку економіки, я вважаю, що це можна запустити за два-три роки. При тому, що ми будемо бачити перспективу розвитку економіки”, – сказав Шамбір.

Він зазначив, що розвиток накопичувальної пенсійної системи та недержавних пенсійних фондів в Україні можливий тільки якщо законодавчо зробити накопичувальний рівень обов’язковим для громадян. Відповідаючи на питання про те, чи достатньо захищені права вкладників у недержавні пенсійні фонди, Шамбір зазначив, що чинне законодавство може впоратися з цією проблемою.

“Контроль у даній сфері здійснюється Нацкомісією (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг – ред.). Щодо законодавства: я спілкувався з експертами, і вони бачать, що воно має високий рівень захисту”, – пояснив Шамбір.

Кабінет міністрів навесні 2015 року зареєстрував у Верховній Раді проект закону про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявляв тоді, що кошти накопичувального пенсійного фонду, який буде створений в рамках пенсійної реформи приблизно до 2017 року, будуть жорстко контролюватися державою і вкладатися в надійніші активи, що дозволить запустити фондовий ринок та надати імпульс розвитку економіки в цілому.

Джерело
Вернуться назад