Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Українці поспішають вкладати гроші в нерухомість: основні тенденції цієї осені

Українці поспішають вкладати гроші в нерухомість: основні тенденції цієї осені


5-10-2016, 19:43
Українці поспішають вкладати гроші в нерухомість: основні  тенденції цієї осені


Початок осені ознаменував пожвавлення на ринку нерухомості України. Після сезону відпусток українці активно задумуються над ефективним вкладенням заощаджень. Якщо врахувати несприятливу ситуацію у банківській сфері, все частіше об'єктом фінансування стають квадратні метри як під особисті потреби, так і для здачі в оренду.

«Бум» на малогабаритні квартири

Як зазначають експерти, українці цьогоріч вкладають накопичення фактично в будь-яку нерухомість, на яку вистачає власних коштів. Саме тому найчастіше вони обирають невеликі квартири, що задовольнятимуть їхні потреби та, якщо врахувати постійне подорожчання комунальних платежів, не будуть надто обтяжливими для бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як облаштувати малогабаритну квартиру: практичні поради від експертів

Крім того, враховуючи попит на ринку, таке житло тепер будують навіть у багатоповерхівках класу «люкс»:

«Ринок, як і потреби покупців, постійно змінюється, і забудовники змушені підлаштовуватися до цих змін. Смарт-квартири з кожним роком відвойовують позиції на ринку нерухомості. Їх легше продати та здати в оренду, тож частіше за інших вони потрапляють у зону уваги клієнтів», - кажуть у будівельній компанії «АvilaDeLuxе».

Так, до прикладу, у багатоквартирному будинку класу «люкс», що нині будується в Ужгороді, більшість квартир одно- та двокімнатні. Такі ж тенденції спостерігаються і в інших забудовників.

Банки не при справах

Такі зміни пов’язані не тільки зі станом гаманця покупців, але й непростою ситуацією в банківській сфері. Фінансові установи не можуть забезпечити населення якісними кредитами, тож суттєво втрачають свої позиції.

До прикладу, за даними компанії UTG, у першій половині 2016 року 66% усієї придбаної в новобудовах нерухомості купували без позикових коштів. Для порівняння, до кризи банки супроводжували 50-70% таких покупок, натомість на сьогодні частка угод із використанням банківського кредитування впала менше 5%.

Як зазначають експерти, сьогодні склалася така ситуація, що українці радше куплять нерухомість, аніж понесуть гроші в банк. Якщо раніше клієнти купували квартири, здебільшого щоб поліпшити житлові умови, то тепер попит формується переважно за рахунок інвестиційних сподівань населення.

«Пік» будівельного сезону вже закінчився, тож досвідчені інвестори розуміють, що акції та знижки, які діяли влітку, найближчим часом закінчаться, і квадратні метри почнуть дорожчати. Це теж одна з причин значної активізації на ринку нерухомості, переконують експерти.
Вернуться назад