Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Мінсоцполітики планує запустити накопичувальну пенсійну систему на початку 2017 року

Мінсоцполітики планує запустити накопичувальну пенсійну систему на початку 2017 року


30-09-2016, 21:30
Мінсоцполітики планує запустити накопичувальну пенсійну систему на початку 2017 року


Міністерство соціальної політики України планує впровадити накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій на початку 2017 року, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко під час панельної дискусії про соціальну ситуацію в країні.

“Ми хочемо, щоб елементи накопичувальної системи стартували на початку 2017 року», – сказав Розенко.

Як повідомлялося раніше, на початку травня 2016 року віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що діюча в Україні система пенсійного забезпечення не може задовольнити в повному обсязі потреби пенсіонерів.

Тому уряд повідомив про плани запровадити в Україні накопичувальну пенсійну систему з 1 липня 2017 року, тоді як раніше планувалася дата 1 січня 2017 року.

5 травня поточного року в парламент був внесений законопроект №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій» як заміни відповідного документа, запропонованого минулим урядом.

Як вказується в пояснювальній записці до законопроекту, з 1 липня 2017 року запроваджується сплата страхових внесків до другого (накопичувального) рівня пенсійної системи застрахованими особами, які до цієї дати не досягли пенсійного віку. Розмір страхового внеску в перший рік складе 2% і щорічно буде збільшуватися на один відсоток до досягнення в 2020 році 5%.
Вернуться назад