Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > 30 днів без соцмереж: вражаючий експеримент відомого блогера

30 днів без соцмереж: вражаючий експеримент відомого блогера


29-09-2016, 21:20 Останнім часом наше звичне живе спілкування потихеньку витісняється спілкуванням інтернетним. Люди шукають своїх колег, родичів і колишніх однокласників в соціальних мережах, заводять нових друзів, викладають свої фотографії і відео, спілкуються.
30 днів без соцмереж: вражаючий експеримент відомого блогера

Загалом, на перший погляд, нічого поганого в цьому немає, але все ж один з найвідоміших на сьогоднішній день блогерів Стів Павліна має на цей рахунок іншу думку. Нещодавно він провів експеримент над собою: на цілий місяць відмовився від будь-яких соцмереж, в кінці експерименту він прийшов до дуже цікавих висновків.

Спілкування в соціальних мережах складається з низькопріоритетного шуму

Розлучившись зі своїми 8000 друзями в Facebook, Стів спочатку виявив, що обсяг спілкування в житті суттєво знизився. Але він, що цікаво, не відчув зменшення потоку значущої, цільової інформації. Те, від чого він відмовився було просто великою кількістю непотрібного шуму.

Адже, погодьтеся, більшість повідомлень в соціальних мережах приземлені, короткі і тривіальні. Лише мала частина з них (максимум 10%) - це дійсно мудрі і дотепні думки, або ж життєво важлива інформація. Тобто спілкування в соцмережах дає, в основному, тільки лише відчуття важливості та значущості, насправді це всього лише генерація безкорисного шуму.

Бажання ділитися будь-якою інформацією затьмарює важливість події

Більшість людей, особливо підлітків, коли в їхньому житті відбувається щось важливе, або ж просто цікаве, фотографують це і тут же викладають на свою сторінку, ділячись цим з усіма. Так поступово цей пріоритет може зміститися в неправильну сторону, коли цінність і значимість самої події виявляється набагато нижче, ніж її оцінка інетернет спільнотою. А насправді має бути живе бажання «бути тут і зараз», брати участь повною мірою в тих подіях, які відбуваються в реальності. Так, через цілий місяць без Facebook, у Стіва Павліни так і не пропало бажання поділитися будь-якою подією зі своїми близькими і друзями, але воно стало більш вдумливим, усвідомленим, а не імпульсивним.

Друзі стають частиною спільноти і втрачають свою індивідуальність

Зазвичай більшість повідомлень в соцмережах, не рахуючи, звичайно, особистого листування, люди адресують не комусь окремо, а спільноті в цілому. Навіть, викладаючи щось на свою стіну або на стіну друга, ми не звертаємося до нього конкретно.

Ця інформація призначається для всіх присутніх. І, на подив, чим більше друзів у вас в соцмережах, тим більше вони перетворюються на величезну групу, а індивідуальність кожного з них стирається. А, як сказав Стів, під час свого експерименту він не відчув втрати всіх своїх друзів, він помітив лише відсутність спільноти.

Соціальні мережі створюють хибну потребу в спілкуванні

Прийнято всіх людей за способом спілкування розділяти на інтровертів і екстравертів. Так, якщо ви підзаряджатися енергією на самоті, то ви відноситесь до інтровертів, якщо ж навпаки - черпаєте сили, перебуваючи в компанії друзів, тоді екстраверт. Активне спілкування в соціальних мережах, як може здатися на перший погляд, виконує роль енергообміну в якості екстраверта.

Але насправді - це помилкове наповнення, а відчуття голоду спілкування все одно залишається. На подив, коли Стів припинив своє спілкування в Facebook, він став відчувати себе більш соціально активним. Коли Стів Павлина виходив з дому у справах, він з величезним задоволенням жартував або перекидався словом з оточуючими. А, повернувшись додому, відчував нарешті «ситість» від соціального спілкування.

Цього почуття не дає інтернет, більш того, довгий час сидячи в Одноклассниках або Вконтакті, завдяки помилковому почуттю соціальної активності навпаки відбивається будь-яке бажання поспілкуватися з людьми вживу. Тому потрібно поважати і цінувати справжніх друзів, яких може бути не сто і не тисяча, як в соцмережах, а два або три, але вони зможуть дати вам набагато більше, ніж всі знайомі з інтернету разом узяті.

Джерело
Вернуться назад