Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Кабмін схвалив новий законопроект про відпустки

Кабмін схвалив новий законопроект про відпустки


23-09-2016, 16:55 Кабінет міністрів України схвалив проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток», який змінює правила грошової компенсації за невикористану відпустку і надання відпустки у зв’язку з навчанням або для догляду за дітьми, повідомила прес-служба міністерства соціальної політики.

Кабмін схвалив новий законопроект про відпустки


«Документ спрямований на врегулювання питань своєчасного і цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, встановлюється виплата грошової компенсації за дні, що залишилися від щорічної відпустки, що перевищують 24 календарних дня, які своєчасно не були використані працівниками. Також регулюються порядок і умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають малолітніх дітей або повнолітню дитину-інваліда.

Як повідомила прес-служба, пропонується: збільшити тривалість неоплачуваної відпустки. Також планують посилити відповідальність роботодавців за порушення порядку надання або компенсації відпусток.

Крім того, пропонується надавати працівникам, які одночасно вчаться в кількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з закладів. Якщо працівники отримують другу вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть тільки в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається в цьому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

Джерело
Вернуться назад