Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Регулярне авіасполучення із Закарпаття можливо відновлять у наступному році

Регулярне авіасполучення із Закарпаття можливо відновлять у наступному році


22-09-2016, 12:12 За технічними параметрами міжнародний аеропорт "Ужгород" безнадійно застарів. Аудит авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" це підтвердив.

Регулярне авіасполучення із Закарпаття можливо відновлять у наступному році


Активні спроби обласної влади відновити регулярне авіасполучення із Закарпаття виявили, що аеропорт «Ужгород» за технічними параметрами безнадійно застарів. Це підтвердив аудит авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ).

Як ідеться в листі авіакомпанії, в аеропорту відсутні деякі сертифікати на виконання робіт та такі важливі складові частини для обслуговування пасажирів, багажу та літаків, як наземне джерело живлення, установка повітряного запуску літаків, спецмашини для підігріву в холодну пору року, туалет-сервісу, заправки питною водою, азотом високого тиску.

Аеродром потребує підвищення до 6-ї категорії за належним рівнем протипожежного захисту. Необхідно завершити ремонт штучного покриття злітно-посадкової смуги та її світлового обладнання, збільшити відстань заходу на посадку до 20-кілометрової зони.

Авіакомпанія МАУ має наміри почати регулярні рейси в аеропорт «Ужгород», у тому числі літаками типу Боїнг-737 та Ембрайер-190, починаючи з весняно-літної навігації 2017 року. Однак для цього необхідно завершити ремонт штучного покриття аеродрому, забезпечити безаварійну посадку літаків, поновити необхідні сертифікати й закупити або взяти в оренду згадане устаткування.

"Останні десятиліття аеропортом Ужгорода ніхто не займався, що й призвело до його теперішнього стану. Зацікавленість у відновленні регулярного повітряного сполучення з Ужгорода (причому не тільки в напрямку Києва, а й за кордон, у тому числі в Туреччину) висловили вже кілька авіакомпаній. Принципове питання про доведення аеропорту «Ужгород» до нормального технічного стану має прийняти обласна рада",- наголошує очільник краю Геннадій Москаль.

Джерело
Вернуться назад