Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Українців попередили про чимале зростаннія цін на молочні продукти восени

Українців попередили про чимале зростаннія цін на молочні продукти восени


7-09-2016, 08:28
Українців попередили про чимале зростаннія цін на молочні продукти восени
Вже у вересні-жовтні цього року ціни на молочні продукти виростуть приблизно на 15-20%. Такий прогноз дали в Асоціації виробників молока.

Аналітики переконані, що підвищувати ціни на молочку буде стрімка девальвація гривні за останній період, здорожчення послуг на електроенергію та зростання закупівельних цін на молоко.

"Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція буде спостерігатися в найближчому майбутньому. На кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько 6 грн, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг", - прокоментували в асоціації.

А роздрібні ціни цілком можуть підскочити на 15-20%. Адже здорожчання сировнини - лише один фактор в ланцюгу ціноутворення. Аналітики очікують і зростання комунальних послуг, що також вплине на ситуацію.

За прогнозами аналітиків вже цієї осені у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці буде коштувати 16,20 грн/кг, кефір, також в дешевій упаковці, близько 21 грн/кг, масло 82% жирності — 155-160 грн/кг, а спред (72,5%) — 67-70 грн/кг.
Джерело
Вернуться назад