Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Чи вигідно гнати вживане авто з Європи: коли краще приганяти і які пастки можуть підстерігати

Чи вигідно гнати вживане авто з Європи: коли краще приганяти і які пастки можуть підстерігати


6-09-2016, 20:18 Якщо уважно подивитися на цифри та порівняти, як було і як стало – все стає очевидно.
Чи вигідно гнати вживане авто з Європи: коли краще приганяти і які пастки можуть підстерігати

Люди, які не звикли думати, рахувати і аналізувати, побачили у законі щодо зниження акцизних ставок на вживані авто (під час розмитнення) – суцільну зраду.

Це й не дивно, бо замість взяти калькулятор і порахувати – як було і як стало - вони чіпляються за думки деяких автомобільних експертів, яким ринок вживаних авто зовсім нецікавий. Можливо, останні і похвалили б цей закон, якби їм дозволили робити на цьому бізнес. Але і автомобільні салони, і дрібні перекупники опинилися поза грою, оскільки депутати у законі чорним по білому прописали: протягом календарного року в одні руки дозволяється брати лише один автомобіль. Продавати його теж дозволили лише після 365 днів. Є в цьому свої плюси і мінуси. Але давайте все ж таки розберемося з тим, чи справді вживані іномарки після зниження акцизу стали доступнішими.

Авто по 2-3 тисячі? Забудьте!

Треба визнати, що українців, які розчарувалися в новоприйнятому законі, все ж таки більшість. Як і те, що популістським його вважають небезпідставно. Бо різниця між цінами на вживані в Україні і цінами в Європі очевидна і красномовна. Приміром, одна і та сама 10-річна іномарка на берлінському автомайданчику коштує 2-3 тисячі євро, а вже на столичному Чапаєвському авторинку – 10-12 тисяч. Звичайно, українці очікували зниження акцизу на всі вживані іномарки, будь-якого екологічного класу. І тоді справді кожна друга-третя українська родина змогла б собі дозволити купити іномарку. Частина з них змінила б гнилі 25-річні "Жигулі" та "Москвичі" на 10-річні іномарки у гарному стані. І таким чином автомобільний мотлох, який їздить українськими дорогами, принаймні значно б помолодшав.

Але оскільки ми самі обрали курс на Європу, ми самі прийняли їхні правила гри. А в них вимоги – до екологічного класу авто – Євро-5. І в Україні він також вже діє з 1 січня цього року. Тож нам так чи інакше варто змиритися з цим, та раз і назавжди забути "розсусолювання" про дешеві іномарки за кілька тисяч доларів чи євро. Змиритися також треба і з тим, що 5-річні іномарки в Європі вже не такі дешеві, як би нам хотілось. Нині придивлятися собі авто там треба, маючи в кишені хоча б 10 тисяч євро.

Наскільки здешевшало розмитнення?

Якщо ви порівняєте старі і нові акцизні ставки, то легко зрозумієте, що вигода з'явилася - машини впали в ціні. І у деяких випадках суттєво. Наприклад, за авто з популярним двигуном середнього класу 1,5 літрів раніше треба було заплатити під час розмитнення аж 1761 євро. А зараз менше сотні євро – всього 94.5. А це майже в 17 разів менше! То яка тут "зрада"? Добре, півторалітровий двигун для когось може і не омріяний, дивимось 2 літри: до прийняття закону розмитнення обходилось в 4882 євро, тепер – 534 євро. Тобто акциз знизився в 10 разів. Пора^-^те ще і двигун з об'ємом до трьох літрів – там "знижка" теж буде близько 5000 євро.
Чи вигідно гнати вживане авто з Європи: коли краще приганяти і які пастки можуть підстерігати

Але і цих розрахунків для диванних експертів замало. Основний їхній аргумент – що майже за таку саму ціну таке саме авто можна купити і в нас. По-перше – не купите, бо все одно навіть з усіма витратами на "посередника" і за врахування всіх інших форс-мажорів 1000-1500 у.о. ви все одно заощадите. А пояснювати вітчизняному водію різницю між станом авто, яке "пробігло" 100 тисяч кілометрів українськими дорогами, і авто, яке проїхало таку саму кількість кілометрів рівнесенькими європейськими – навіть непристойно. Бо ж в першому випадку такі авто вже майже з "мертвою ходовою", а в другому – навіть різноманітні гумові втулки залишаються в гарному стані. Не кажучи вже про ту саму ходову, салон тощо.

А якщо у вас менше 10 тис. євро на авто?

Для всіх, хто не має достатньо коштів, аби поїхати в Європу за іномаркою, замість того, щоб називати закон популістським, треба визначитися – а за які гроші ви готові взяти автомобіль? Бо і для такої категорії людей є певні переваги у зв'язку з новими зниженими ставками. Єдина і головна – через них ціни на вживані автомобілі в Україні просто змушені будуть впасти. Може, і не сильно, але вони точно стануть дешевшими, бо українці, хто б там не казав, що не зможуть собі дозволити поїхати за кордон за автомобілем – таки поїдуть. І вже поїхали!

Було смішно дивитися по телевізору або читати в Мережі матеріали колег – про відсутність черг на митниці, а значить, і попиту взагалі - у перший день дії закону. Так само цікаво читати думки різних експертів, що в європейських країнах через цей закон ціни на старі авто навіть підвищилася. Уявляєте, у Польщі чи у Німеччині почули, що в нас знизилися акцизи, і ще навіть до масових шоп-авто-турів українців – взяли і підняли ціни. Можна подумати, за той прайс, який в них був, іномарки як гарячі пиріжки розліталися. А враховуючи те, що поки тільки сотні українців поїхали в Європу шукати собі авто, можна з точністю сказати, що такі коментарі – повна нісенітниця. “Якщо ви порівняєте старі і нові акцизні ставки, то легко зрозумієте, що вигода з’явилася - машини впали в ціні.”

Тому людям, що не мають достатньо коштів на європейське авто, варто почекати мінімум півроку, і ціна на внутрішньому ринку – почне падати. В тому числі через старіння авто. А в ідеалі купувати в Україні вживане авто з Європи краще в 2017-2018 році. Тоді більшість людей вже завезуть до України омріяні машини, і почнуть "скидати" свої старі, вже за невеликі гроші. Простий приклад. Одна людина, маючи, скажімо, "Шкоду-Октавію", захоче пересісти на клас вище – ну, припустимо на "Ауді". Інша людина має лише 5-6 тис. дол. на купівлю авто, а вживана "Октавія" сьогодні коштує приблизно 7-8 тисяч доларів. Але через певний час, з появою європейських авто, ціни почнуть падати вниз сильніше. І власник "Октавії" наважиться продати її, щоб додати ще 6-7 тис. і пересісти в "Ауді", яка здешевшає. Здешевшає і "Октавія", тож друга людина вже зможе купити її за наявні в неї 5-6 тисяч. Така собі рокіровка – але всі задоволені.

Коли дешевше приганяти авто Євро-5?

Достатньо відкрити закон і подивитися строк його дії – до 31 грудня 2018 року. Тобто в українця є два роки, аби накопичити грошей на омріяну машину. А купити її бажано теж в кінці 2018 року, перед закінченням дії закону. Ось тоді і буде найбільший вибір. Це по-перше.
По-друге, відкриваємо іще один документ – графік зниження митних ставок, який прописаний до 2026 року з виходом на "нуль". І це ще невеличка знижка на купівлю машини. У цьому році ця ставка становить 8.8% для найпопулярніших двигунів в діапазоні від 1500 куб см до 2200 куб см. А якщо купуватимете вживану іномарку в 2018 році, ставки впадуть, і вона обійдеться іще на 2,5% дешевше. Якщо ви все ще вагаєтеся і не можете зрозуміти, чи стали все ж доступніші вживані іномарки Євро-5 – подивіться і порівняйте ціни на українському ринку і в Європі. До слова, пристойного німця, приміром "Ауді", "БМВ" - в Європі можна знайти в гарному стані в межах 14-15 тисяч євро. В Україні ціна на таке авто буде стартувати вже з 25 тисяч у.о.

Підводні течії

Під час вибору авто обов'язково треба пам'ятати, що навіть якщо автотранспорт буде Євро-5, але випущений раніше 1 січня 2010 року – він під знижені ставки акцизу не підпаде. Іще важливе зауваження: не всі американські, корейські та японські машини, випущені після 1 січня 2010 року мають класифікацію Євро-5. Тому навіть на стадії пошуків треба повністю вивчати всю історію автомобіля. Також продавці у Німеччині просять українців бути уважнішими іще з однієї причини: під час розмитнення митниця вимагає сертифікат походження на куплений транспорт, аби не пропустити його з країни-агресора. А ось тут є нюанс! Деякі автовиробники з цього року просто перестали його видавати офіційно. Серед перевірених автовиробників - це точно стосується німецької автомобільної марки "Фольксваген". Є також (поки що непідтверджена інформація), що можуть не видавати такі сертифікати і "Ауді" та "БМВ".

Джерело
Вернуться назад