Закарпатський кореспондент > Політика / Останні новини > Електронне декларування буде запущено в Україні з 1 вересня

Електронне декларування буде запущено в Україні з 1 вересня


29-08-2016, 16:38 Президент України Петро Порошенко заявив, що 1 вересня буде запущена система електронного декларування активів чиновників.

Електронне декларування буде запущено в Україні з 1 вересня


"Ми не просто створюємо антикорупційну інфраструктуру, а 1 вересня буде запущено електронне декларування, будуть зроблені всі кроки, щоб ефективно діяла антикорупційна система", - сказав глава держави на засіданні Нацради реформ у понеділок у Києві. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він відзначив важливість створення нормального середовища для інвесторів усередині країни, зокрема й кроки із боротьби з корупцією і перезавантаження судової системи.

Як повідомлялося, 23 серпня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду звернувся з вимогою запустити електронне декларування активів чиновників з 1 вересня 2016 року і пригрозив звільненнями у разі зриву. "Моя мета – з 1 вересня запустити електронне декларування. Я вимагаю цього... Іншої дати, крім цього, немає", - сказав він і попередив про персональну відповідальність осіб, у віданні яких перебуває запуск електронного декларування.

Раніше уповноважені посадові особи заявили про запуск НАПК системи електронного декларування з 15 серпня, незважаючи на відсутність необхідного атестата від Держспецзв'язку, що викликало негативну реакцію громадськості, зокрема "Transparency International Україна". Згодом перший заступник міністра юстиції України заявила, що до кінця серпня усуватимуть недоробки в реєстрі електронних декларацій, після чого його потрібно буде перезапустити, а подані декларації подати заново.

Голова комітету Верховної Ради з протидії корупції, депутат від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв закликав чиновників поки що не подавати електронних декларацій, щоб не потурати шахраям", і боротися за виправлення ситуації, оскільки система декларування без сертифікації не є офіційним джерелом доказів для правосуддя.

Відповідно до закону про протидію корупції в 2016 році, розширені електронні декларації мають подати в 60-денний термін після запуску системи е-декларування службові особи, що працюють на відповідальних та особливо відповідальних посадах. Серед них, зокрема, президент і прем'єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і АМКУ, голови ФДМ і НБУ та їхні заступники, народні депутати, а також особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.
Вернуться назад