Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Куди діваються вилучені у корупціонерів золото і гроші?

Куди діваються вилучені у корупціонерів золото і гроші?


25-07-2016, 20:36
Куди діваються вилучені у корупціонерів золото і гроші?
Практично, коженого дня ми читаємо або чуємо про розкриття фінансових махінацій і корупційних схем тих чи інших чиновників. Дивимося оперативні зйомки з місця конфіскації, на яких зображені красиво розкладені купюри і предмети розкоші.

Факти ICTV вирішили розібратися, куди потрапляють речові докази після конфіскації і після закриття кримінальної справи.

Що сталося?

Останнім часом збільшилася кількість гучних обшуків у чиновників. На оперативних знімках ви бачимо, як поліція вилучає коштовності, картини, золото, антикваріат і гроші.

Що відбувається з вилученим майном?

Вилучені гроші і предмети розкоші проходять, як речові докази в кримінальній справі. Речдоки отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються і докладно описуються в протоколі огляду.

Як зберігаються речові докази?

За клопотанням власника документа слідчий, прокурор або суд можуть видати копії цього документа, при необхідності - його оригінал, включивши замість них в кримінальне провадження завірені копії. Якщо речовий доказ загублений або знищений стороною кримінального провадження, то вона зобов'язана повернути власнику таку ж річ або відшкодувати її вартість. Речові докази вартістю понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати передаються Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Які речдоки конфіскуються?

Згідно ст. 100 КПК України 1) гроші, цінності та інше майно, які були використані, як засіб або знаряддя вчинення кримінального правопорушення конфіскуються, крім випадків, коли законний власник не знав і не міг знати про їхнє незаконне використання. В такому випадку зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику; 2) гроші, цінності та інше майно, які призначалися для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, конфіскуються; 3) майно, яке було предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з незаконним обігом, передаються відповідним установам або знищуються; 4) майно, яке не має ніякої цінності і не може бути використано, знищується; 5) гроші, цінності та інше майно, одержане внаслідок вчинення кримінального правопорушення і є доходами від нього, конфіскуються;

Куди потрапляють речдоки після закриття справи?

- Згідно зі статтею 171-174 Кримінального кодексу - вони переходять у власність держави, - розповіла блогер і адвокат Надія Шуляк. Виходячи з кількості конфіскованих коштів у корупціонерів можна зробити висновок - якщо щодня арештовувати по 10 чиновників, що "провинилися", то за пару років можна віддати весь держборг України.

Джерело
Вернуться назад