Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)

Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)


19-07-2016, 20:06
Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)
Середина липня – початок сезону кавунів. Ужгородські ринки та супермаркети наповнилися цією культурою гарбузових. «Закарпатський кореспондент» дізнавався скільки коштує популярний смаколик та що треба знати при його купівлі.

Де дешевше

Пункти продажу кавунів та динь вже з’явилися майже в кожному районі міста, однак ціни за кілограм солодкого та соковитого плоду відрізняються: від 7 до 10 гривень. Так, найдорожчі кавуни (10 грн) продаються біля популярного ТЦ «Дастор», а на «П’яному базарі» кореспонденту вдалося знайти й по 7 грн. за кілограм. Середня ж вартісь кавунів – 8 грн. Такі ціни зафіксовані на «Зеленому ринку» («Білочка») та у пункті продажу на вул. 8-го Березня. На базарі в Новому районі ціна – 9 грн., а на ринку біля «Сільпо» (вул. Минайська) соковитий кавун можна придбати за 7,5 грн.
Ціни на дині становлять переважно 25 гривень за кілограм. Найдорожчою точrою продажу є біля Дастору – 30 грн/кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майстер клас від професіоналів: як правильно вибирати стиглий і безпечний кавун

Продавці обіцяють - медики застерігають

Усі продавці стверджують, що везуть кавуни з Херсону і що їхній товар проходить попередню перевірку на використання хімічної «підживи» в період росту кавунів та під час зберігання.

Проте незважаючи на широку пропозицію, попит на цей плід поки що невеликий. Деякі ужгородці побоюються купляти кавуни на початку їхнього сезону. І правильно!

У Закарпатському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України при необхідності досліджують всі показники: вміст нітратів, радіонуклідів, токсичних елементів у вигляді солей важких металів (свинцю, цинку, кадмію, міді, миш'яку, ртуті), залишкових кількостей пестицидів.

В установі вважають головним правилом безпеки кавунів не перебільшувати добову дозу нітратів: на кілограм ваги людини вживати не більше 5 мг. Особливо обережним варто бути дітям. Для кавунів вміст нітратів нормується: 60 мг на 1 кг ваги продукту. Медики радять взагалі обмежити вживання кавунів дітям до 2-х років.

Загалом лікарі вважають, що найкраще купувати солодкі плоди в серпні та вересні, а саме в період їх природного дозрівання. Та навіть тоді треба бути обачними: для дитини в 2-3 років краще обмежитися порцією ягоди масою 80-100 грамів, а в 3-6 років – 100-150 грамів

Тому тим, хто не хоче ризикувати здоров’ям, краще трохи почекати і вже в серпні сповна насолодитися улюбленими кавунами.

Владислав Чижич для Закарпатського кореспонденту

Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)
Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)
Ужгород заполонили кавуни: де дешевше купити та що варто знати (ФОТО)

Вернуться назад