Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Експерти Євросоюзу вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику

Експерти Євросоюзу вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику


4-07-2016, 15:10 На Закарпатті перебуває експертна комісія Євросоюзу. Спільно зі спеціалістами Угорщини на чолі з представником Уряду сусідньої країни Іштваном Йоо фахівці проаналізують стан справ на Державному підприємстві «Солотвинський солерудник».

Експерти Євросоюзу вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику


До ЄС за допомогою з ініціативи Закарпатської облради на початку року звернувся Уряд України, у зв’язку з критичною ситуацією, яка склалася на закарпатських солекопальнях. Нині експерти європейської комісії з гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями прагнуть на місці оцінити існуючі загрози.

У понеділок, 4 липня, з командою спеціалістів зустрівся голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Видобувні роботи на солеруднику зупинилися майже десять років тому. Збільшення притоку підземних вод призвели до затоплення гірничих виробок, роботу припинили алергологічні лікарні, на території утворюються карстові провалля. Існує загроза потрапляння вод з цієї території до річки Тиса. Це стане екологічною катастрофою не тільки для Закарпаття та сусідньої Угорщини, але й для всієї Європи",- розповів Г. Москаль, характеризуючи ситуацію.

Керівник краю також наголосив на важливості закарпатського солерудника, як виробничого об’єкта. За його словами, єдина шахта, яка нині забезпечує сіллю країну – підприємство «Артемсіль» - знаходиться за два десятки кілометрів від зони бойових дій на сході держави.

Як наголосив представник Генерального Директорату Європейської Комісії Едмундс Акітіс, фахівці Євросоюзу на Закарпатті сьогодні перебувають з оціночною місією. "Ми вивчимо ситуацію на місці, зробимо оцінки, щоб розробити проекти для приїзду фахівців експертної групи. Це досить довгий шлях, на якому ми почали робити перші кроки", - сказав він.

Протягом дня представники Єврокомісії проводять зустрічі з фахівцями профільних міністерств та відомств України, які прибули на Закарпаття. Серед них, зокрема, посадовці міністерств аграрної політики та продовольства України, екології та природних ресурсів, Державної служби з надзвичайних ситуацій. Робоча зустріч триває за участі в.о. голови облради Йосипа Борто та заступника голови ОДА Віктора Мікуліна, а також спеціалістів обласних управлінь.

У вівторок експерти ЄС відвідають Солотвинський солерудник.
Вернуться назад