Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet > За що студенти-індуси люблять Ужгород: інтерв'ю з активістом

За що студенти-індуси люблять Ужгород: інтерв'ю з активістом


4-07-2016, 08:08 За кілька років навчання в Ужгороді іноземці добре призвичаїлися до Закарпаття. Вулицями міста часто можна побачити, як молодь із Індії гуляє, катається на велосипедах, ба навіть вигулює собак. Адже у вільний від навчання час шукати відпочинку та натхнення закарпатською красою напрочуд приємно.

За що студенти-індуси люблять Ужгород: інтерв'ю з активістом
Напередодні від’їзду індусів на батьківщину через літні канікули «Закарпатський кореспондент» завітав поблизу готелю «Закарпаття», де мешкають іноземці, і поспілкувався з активним студентом, старостою 5-го курсу медичного факультету Аджимшою Шаджахан-Каккоданом, який від імені індійської студентської спільноти розповів, за що смуглява молодь любить Ужгород, і чим займається поза навчанням. Розмовляли, як це не дивно, українською. Виявилося, багато індусів можуть вільно говорити солов’їною мовою.


Як Вам Ужгород? Що змінилось у житті студентів після приїзду з Луганська?

- В Ужгород ми приїхали два роки тому зі Сходу, де навчалися три роки. Важко порівнювати ці два міста. Після початку воєнних дій ми змушені були шукати інший навчальний заклад. Луганськ – велике місто, і, щоб добратися на навчання чи практику в лікарні, треба було їхати далеко. В Ужгороді навпаки все розташоване близько, і це дуже зручно. Наші студенти абсолютно задоволені навчанням в Ужгородському національному університеті. Навчальний матеріал подають доступно, викладачі з розумінням до нас ставляться: і на парах, і на екзаменах. Загалом ми себе почуваємося в Ужгороді дуже добре.

Серед Ваших знайомих, напевно, є вже й закарпатці. Чи розумієте цей особливий діалект?

- Діалектні слова ні я, ні більшість моїх товаришів не розуміємо. Всі знають російську та українську мови. Щодо закарпатських слів – одразу вловити суть важко. Але звикнути можна до всього, і, якщо пояснювати, то це не ускладнить спілкування.

Де студенти-іноземці відпочивають? Бували в закарпатських місцях-родзинках?

- Наші люди живуть у готелі «Закарпаття». Добре, що ми всі разом. Допомагаємо один одному в навчанні, разом готуємо їсти, спілкуємося рідною мовою, що є комфортнішим для нас. Спільна культура згуртовує, тому це дає можливість почуватись, як вдома. На Закарпатті вже відвідали різні цікаві місця: церкви, замки. Були в Мукачеві, Міжгір’ї, Воловці. Тут є так званий натуральний відпочинок. Гори і водоспади дають змогу почуватися добре, бути ближче до природи.

Важко було долати мовний бар’єр? За скільки часу вивчили українську?

- Всі ці знання нам дала тільки Україна. Ми нічого не вчили в Індії. Усім було страшно сюди їхати через незнання мови і місцевої культури. У Луганську навчання викладали англійською мовою, нею ж навчають і в Ужгороді. Але коли ми проходили практику в клініках, із пацієнтами треба було говорити їхньою мовою: українською або російською. У нас переважають пацієнти 50-70 років. Із них мало хто розуміє і вільно розмовляє англійською. Тому на практиці і в побуті ми потрохи вчили українську мову.

За що студенти-індуси люблять Ужгород: інтерв'ю з активістом


Як Вам наш борщ? Чи національним стравам не зраджуєте?

- Борщ, вареники смачні, звичайно. Ми вже перепробували різні страви. Але готуємо по своїх рецептах. Багато наших людей взагалі не їдять свинину, гов’ядину, а то й взагалі бувають вегетаріанцями. Адже в кожного різні смаки. Особисто я взагалі не вживаю свинину, оскільки я мусульманин.

Кухня до смаку, а як щодо дівчат? Чи погодитеся з думкою, що в Україні вони найгарніші?

- Безперечно гарні. Серед місцевих дівчат є достатньо наших знайомих, часто допомагають. Розуміючі.

Задумувалися про дружину-українку?

- Не можу цього коментувати. Все індивідуально.

Чи є бар’єр-пересторога після трагічного випадку вбивства студентів-індусів?


- Війна – завжди погано. Почувалися тоді важко, але думаємо, що вже все буде добре. Більшість людей в Ужгороді здаються доброзичливими. Віримо, що це не повториться.

Ваша думка стосовно популярності навчання в Україні серед іноземців?

- Є кілька пунктів. Найперше, навчання в Україні недороге, а головне – викладають краще. Багато наших людей мріють бути лікарями. Це головний план життя, можна сказати. Тому добре навчатися в Україні. У нас є багато випускників і з Ужгорода, які зараз є хорошими фахівцями в Індії.

Щось не подобається в Ужгороді?

- Погода. Дуже спекотно. В Індії температура трохи нижча.


Читайте також «Індуси на українському БТРі: студенти-медики стали лікарями»


Зараз студенти з Індії насолоджуються канікулами і відпочивають вдома. Чекаємо їх у вересні на ужгородських теренах. Адже тепер смугляві іноземці – теж частина закарпатського колориту.


Юлія МЕДЮХ, «Закарпатський кореспондент»


За що студенти-індуси люблять Ужгород: інтерв'ю з активістом

Вернуться назад