Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Україна на порозі епідемій: в країні немає необхідних вакцин (ВІДЕО)

Україна на порозі епідемій: в країні немає необхідних вакцин (ВІДЕО)


24-06-2016, 17:40 Україні загрожує епідемія смертельно небезпечних хвороб: туберкульозу, сказу, правцю. Про це попереджують вітчизняні лікарі. Вакцин немає по всій країні: ані в державних, ані в приватних клініках.

Україна на порозі епідемій: в країні немає необхідних вакцин (ВІДЕО)


Одна з жінок померла від сказу на Рівненщині. Про це написали і у довідці про смерть. Інфекціоніст підтвердив діагноз. Вся родина контактувала з хворою. А препаратів для щеплення, яке б захистило людей, фактично немає.

Медики визнають: проблема є. Та це не вперше. І вже доводилось шукати необхідні ліки.

Про подібні випадки розповідає і головний дитячий імунолог Києва. Каже: проблема загальнонаціональна. Інколи просити життєво необхідні препарати доводилось навіть у колег з-за кордону. Якщо від сказу трохи вакцин в Києві ще є, то від туберкульозу, дифтерії та правця — немає. І це не повний список "дефіцитів".

В Міністерстві охорони здоров’я просять не списувати всі гріхи на відомство. Кажуть: корінь зла — в складній процедурі реєстрації препаратів, які везуть з-за кордону. Хоча депутати підтримали кабмінівський закон про спрощену процедуру реєстрації імпортних ліків, і його тиждень тому Президент підписав. Тому вакцини будуть. Згодом.

"Всі вакцини і сироватки будуть завезені в нашу державу до кінця липня",— розповів в.о. міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський.

За даними МОЗ, в Україну вже завезли вакцини від кору, краснухи та паротиту. Цей комплекс відомий як КПК. Також комплексний препарат для профілактики правця, дифтерії — пентаксим. Достатньо і препаратів для щеплення від гепатиту Б. Чиновники обіцяють: регіони забезпечать в середині літа. Але такі обіцянки вже лунали. Частину вакцин обіцяли завезти ще в травні, але їх немає і досі.


Джерело


Вернуться назад