back to top
spot_img
17.6 C
London
додомуДозвілляОрган, кіно і Відень: в Ужгороді триває фестиваль на честь Наталії Висіч

Орган, кіно і Відень: в Ужгороді триває фестиваль на честь Наталії Висіч

У Закарпатській обласній філармонії триває XIII Міжнародний органної музики імені Наталії Висіч.

Цьогоріч програма поєднує класичні шедеври й сучасні експерименти, а в афіші — виконавці з України, Угорщини та Австрії.

Фестиваль відкрила програма «Орган і оркестр: єдність стихій» у виконанні солістки філармонії Катерини Гажо та Академічного симфонічного оркестру під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько. Наступним став сольний концерт органіста Томаша Кубіка — відомого хормейстера Егерської базиліки в Угорщині.

Вже сьогодні, 21 вересня, на сцені філармонії виступить особливий гість з Австрії — піаніст, композитор та імпровізатор Флоріан Райтнер. Він презентує програму «Міські симфонії» — незвичний вечір німого кіно з живим супроводом на органі. Музикант відомий своєю роботою у віденському кіноі METRO, де озвучує класичне німе кіно, та участю в міжнародних кінофестивалях.

Перед концертом запланована вступна лекція дослідниці української культури Ольги Болібок, яка живе в Австрії. Вона представить постколоніальний погляд на історичний контекст показаних фільмів і поділиться думками про силу живої музики у переосмисленні наративів минулого.

організовано за підтримки Австрійської культурної асоціації, Австрійського кіноархіву та Чеського національного кіноархіву.

Фестиваль триває, ведуча — музикознавиця Наталія Піцур. Квитки доступні у касі філармонії та онлайн.

Останні новини:

До теми: