Шашлик – це не звичайне блюдо, а можливість влаштувати собі справжнє свято. М\’ясо, риба і овочі завдяки такому способу приготування повністю розкривають свій смак, а їх аромат може закрутити голову більшості людей. На жаль, не завжди у жителів Замоскворіччя є можливість виїхати на природу, щоб побалувати себе стравами, приготованими на вугіллі. У ситуації, коли ласощі з димком хочеться, а вибратися за місто не виходить ніяк, на допомогу прийде Електрошашличниця. Потрібно лише знати, як правильно підібрати модель, і улюблене блюдо буде завжди під рукою.
Які бувають електрошашличниці
Виходячи з конструктивних особливостей, електрошашличниці ділять на:
• Вертикальні. Пристрої нагадують циліндр, в центрі якого розташований нагрівальний елемент. Шампури розміщуються по колу, знизу знаходиться відсік, куди капає жир під час готування. Така конструкція гарантує рівномірну і швидку прожарювання. Моделі відрізняються компактністю, завдяки чому добре підходять для домашнього використання. Перевертати шампури немає потреби, що економить час на приготування інших страв.
• Горизонтальні. Зовні нагадують мангал, за принципом роботи такі прилади схожі з електрогрилем. Шампури знаходяться в горизонтальному положенні, ТЕН розташований в нижній частині. Моделі відрізняються підвищеною потужністю і великими габаритами. Як правило, їх використовують в барах, ресторанах, кафе та інших закладах. Пристрої дозволяють одночасно готувати до 20-30 порцій страви.
Основні критерії вибору
При покупці електрошашличниці зверніть увагу на:
• Потужність. Показник впливає на швидкість приготування страв. Для домашніх моделей досить 1000-1200 Вт. Для швидкого обслуговування клієнтів в різні заклади встановлюють електрошашличниці з потужністю від 1500 Вт.
• Матеріал. Корпус можуть робити зі скла, пластику або металу. Найпрактичнішою вважається нержавіюча сталь, але алюмінієві і ПВХ-вироби легше, що робить їх зручними в транспортуванні. Важливо, щоб робоча зона була покрита хромованою сталлю. Це гарантує тривалу службу пристрої, крім того, їжа не буде прилипати до поверхні.
• Кількість шампурів. Тут слід відштовхуватися від того, скільки м\’яса ви плануєте готувати. Для невеликої родини досить компактних моделей, якщо ж Електрошашличниця береться на вечірку або в кафе, слід звернути увагу на більш місткі варіанти.
• Додаткові критерії вибору електрошашличниці
Також необхідно оцінити і інші параметри:
• панель управління – моделі з цифровим контролем зручніше і функціональніша, але вони дорожче, ніж механічні електрошашличниці;
• наявність індикатора нагріву – з ним готувати улюблені страви буде набагато простіше;
• додаткові опції – для зручності власників електрошашличниці оснащують таймером, плавним регулюванням температури, відстрочкою старту, автономним відключенням та іншими функціями.
Відсутність часу або бажання їхати на природу – не привід відмовляти собі в м\’ясі з димком. Відповідально підійдіть до вибору електрошашличниці, і зможете в будь-який момент побалувати себе і близьких улюбленою стравою!