З приходом неймовірно спекотної погоди кожен рятується від неї по-своєму. Люди починають згадувати про лляні речі, прохолодні напої, водойми та різні трюки, які рятують тіло від перегріву. У великих офісах, торгових центрах й квартирах з підйомом стовпчика термометра вмикаються системи кондиціонування, які хочеться встановити на мінімальний температурний режим з можливих.
Широкий вибір різноманітних кондиціонерів представлено на сайті citrus.ua.
Однак така жадана прохолода, яку забезпечує навіть портативний пристрій, може чинити негативний ефект. З приходом спеки ті, хто надмірно захоплюється охолодженням повітря, можуть не на жарт застудитися. Щоб уникнути постільного режиму під час і так швидкоплинного літа, варто звернути увагу на декілька простих правил.
Перевірте фільтри у кондиціонері
Якщо пристрій довго не використовувався (або взагалі зберігався в коробці), то варто поміняти або почистити фільтр в спліт-системі. Хвороби спричинюють мікроби та віруси, які розвиваються при неналежному догляді за технікою.
Додержуйтесь температурного режиму
Різниця температур між приміщенням та вулицею не повинна перевищувати 10 ° C, а температура всередині мусить бути не нижче 20 ° C. Порушення такого балансу призводить до різкого охолодження організму (і навпаки), що може викликати в тому числі й загострення хронічних захворювань.
Пам’ятайте про дистанцію
Потоки повітря, спрямовані безпосередньо на людину, а також дуже близька відстань до спліт-системи провокують застуду. Направте холодне повітря до стелі і відсуньтеся від кондиціонера щонайменше на три метри.
Подбайте про належну обстановку
Кондиціонери висушують повітря, а постійно зачинені вікна створюють нестачу кисню в приміщенні. Також варто розмістити у кімнаті побільше живих рослин, які добре переносять прохолоду, наприклад:
• герань;
• троянду;
• мирт.
Також не забувайте зволожувати повітря. Для цієї мети підійдуть:
• портативний зволожувач;
• міні-фонтан;
• відкритий акваріум.
Вибирайте необхідні аксесуари
Найчастіше при використанні кондиціонера виникає ризик застудити м’язи спини та шиї. Якщо ви плануєте перебувати у приміщенні з системою охолодження протягом довгого часу, то варто подбати про тонкий шарф на шию з натуральних тканин.
Дотримуйтесь правила адаптації
Не вмикайте кондиціонер як тільки прийшли зі спеки. І не виходьте відразу з холодного приміщення на спекотну вулицю. Спеціально залиште кілька хвилин між зміною температур, щоб організм поступово призвичаївся до нової обстановки. Таке просте правило допоможе уникнути небажаного літнього гострого респіраторного захворювання.