На прилавках українських ринків з\’явилися ранні овочі. Наприклад, за кілограм молодої капусти можна заплатити 40 – 50 гривень. Молода картопля з-за кордону коштує 65 гривень за кілограм, а ціни на українську – подекуди більше ніж 100 гривень.
Вартість ранніх овочів на прилавках варіюється – з різницею в 5 – 10 гривень. Хоча іноді ціна за кілограм одного й того самого продукту може відрізнятися й на 20 гривень.
Продавець Григорій назвав ціни на овочі на столичному ринку:
капуста – 35 – 40 гривень за кілограм;
редис – в районі 50 гривень;
імпортна молода картопля – 65 – 68 гривень;
українська молода картопля – 80 – 110 гривень.
Ціна залежить від країни походження продукту
Різні ціни на прилавках враховують географію походження овочів. На одній з точок продажу на столичному ринку є кілька видів помідорів – з різних країн світу.
Овочі, вирощені в Україні, значно дорожчі. Продавці пояснюють це тим, що овочевий сезон лише починається, тому й ціни зависокі. Вони передбачають, що влітку вартість овочів трохи знизиться.
На ринку вважають, що такі ціни є прийнятними для цього періоду. Натомість привезені імпортні овочі можна знайти чи не вдвічі дешевше.
На багатьох прилавках вже з\’явилися кавуни, хоча й не українського походження. Продавець Рустам розповів, що на його точці баштанна ягода привезена з Афганістану.
Користь і шкода ранніх овочів
В ранніх овочах та зелені дуже багато нітратів, які переважно використовують, аби овочі росли швидше. Втім вони є шкідливими для людського здоров\’я.
З\’являється ефект, ніби людина учаділа на пожежі. Нітрати потрапляють у кров, блокують основний переносник кисню – гемоглобін. І фактично кров є, але вона не здатна переносити кисень в тій кількості, яка потрібна,
– пояснив лікар-дієтолог Борис Скачко.
Аби убезпечити себе та свою родину від неякісної продукції, потрібно правильно обробляти овочі. Лікар порадив кілька дієвих способів.
\”Потрібна адекватна теплова обробка. Якщо ви не впевнені в парникових огірках, обробіть їх термічно, як це робить Індія й Китай\”, – відзначив Борис Скачко.
У якості свого товару продавці не сумніваються. Вони підкреслили, самі споживають все зі своїх прилавків, тому й людям продавати не бояться.
Експерти все ж радять купувати овочі в санкціонованих точках продажу – ринках й магазинах. Адже там, як правило, лабораторії слідкують за якістю товару, тому й нижчі ризики.