Україна може замістити електроенергією із твердих побутових відходів від 700 млн м3 до 1 млрд. м3 газу у рік.
Такі розрахунки оприлюднило Держенергоефективності.
Енергетична утилізація сміття дозволить Україні вирішити проблему близько 32000 несанкціонованих звалищ, які забруднюють навколишнє середовище та підземні води, а також суттєво зменшити вивіз ТПВ на полігони.
На додачу, виробництво електроенергії з ТПВ дозволить створити близько 4500 робочих місць.
Розвитку енергетичної утилізації сміття в Україні перешкоджає відсутність законодавчого визначення відновлювального палива з відходів, стимулювання будівництва «waste-to-energy plants» та вимог щодо екологічної безпеки енергетичної утилізації відходів.
З огляду на потенціал сфери поводження з ТПВ в Україні, а також курсу України на ресурсоефективну економіку та покращення стану навколишнього середовища, Держенергоефективності підготувало відповідний законопроект.
У 2019 році Україна утворила майже 53 млн м3 побутових відходів або понад 10 млн тонн, з яких лише 6% відсортовується, переробляється та використовується для виробництва енергії, а решта – 94% – вивозиться на сміттєзвалища та полігони.
Натомість у Швеції 50% твердих побутових відходів – ТПВ використовується для енергогенерації. Окрім цього, Швеція імпортує додатково 800 тис. тон сміття щорічно.