Адміністрація президента США Байдена оприлюднила амбіційний план розвитку офшорної вітроенергетики, що передбачає введення 30 ГВт офшорних турбін до 2030 року.
Дорожня карта, оприлюднена Білим домом, має на меті підтримати перехід країни до чистої енергетики та дати серйозний поштовх морському вітровому сектору, залучивши більше 12 млрд. доларів США інвестицій на рік. Досягнення показника у 30 ГВт відкриє шлях до цілі 110 ГВт до 2050 року.
Згідно з планом, до 2030 року в цьому сегменті буде зайнято понад 44 000 робітників. В якості першого кроку щонайменше 16 проектів пройдуть пришвидшений розгляд до 2025 року, що відкриє шлях для понад 19 ГВт нових вітрових потужностей.
Адміністрація повідомила, що має намір підготувати офіційний екологічний аналіз для проекту Ocean Wind біля узбережжя Нью-Джерсі. Це зробило б Ocean Wind третім торговельним морським вітроенергетичним проектом в США.
Міністерство внутрішніх справ раніше оголосило екологічні огляди для Vineyard Wind в Массачусетсі і вітрової електростанції South Fork на Лонг-Айленді, штат Нью-Йорк. Очікується, що Vineyard Wind матиме потужність 800 МВт, а South Fork – близько 132 МВт. Очікується, що пізніше цього року розпочнуться екологічні огляди ще для 10 проектів.
Для досягнення початкової мети адміністрація Байдена висунула пропозицію щодо створення «пріоритетного» району для вітроенергетики, розташованому на мілководді між Лонг-Айлендом і узбережжям Нью-Джерсі.
План уряду також включає 500 мільйонів доларів США інвестицій в модернізацію портів та додаткові інвестиції на будівництво однієї або двох фабрик компонентів турбін.
При експлуатації офшорні турбіни потужністю 30 ГВт зможуть покрити енергоспоживання понад 10 мільйонів будинків та компенсують 78 мільйонів тонн викидів вуглекислого газу.