Пілотний проєкт запустять з 1 квітня у семи областях України. Про це повідомив очільник МВС Арсен Аваков.
Уряд підтримав спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційного транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів.
Джерело: очільник МВС Арсен Аваков у Twitter, прессцентр МВС, заступник директора департаменту комунікації зі ЗМІ МВС Ярослав Тракало у коментарі УП
Пряма мова Авакова: \”Вже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проєкт у 7 областях: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та Київ.
Сьогодні цілком готові до роботи дві вертолітні бази – у Львові та Києві. Далі система аеромедичної евакуації охопить всю країну\”.
Деталі: Зазначається, що цей проєкт – перший крок для повноцінного запуску системи аеромедичної евакуації на всій території України.
За словами Авакова, з урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин.
На першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації буде задіяно нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у містах Львів та Київ.
У коментарі \”Українській правді\” Тракало уточнив, що гвинтокрили Україна отримує в рамках міжурядової угоди з Францією.
За його словми, гелікоптер Н 145 забезпечує виняткові можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу. Він може бути оснащений різним рівнем медичного обладнання до HICAMS (вертолітної медичної системи інтенсивної терапії) і транспортувати одного пацієнта та до трьох медичних екіпажів з двома пілотами.
Великий обє’м салону забезпечує легкий доступ та ергономічний робочий простір навіть для тривалих операцій з пошуку та порятунку. Н 145 обладнаний високоефективною рятувальною лебідкою потужністю 272 кг/600 фунтів і довжиною кабелю 90 метрів. Конструкція гелікоптера дозволяє йому приземлятися в дуже обмежених умовах.
Що передувало: У лютому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував запуск двох масштабних проєктів – системи аеромедичної евакуації та реформування гідрометеорологічної служби ДСНС.