Вхiд на сайт
Авторизацiя

Податкові канікули для бізнесу і доплати для українців: закони карантину

Податкові канікули для бізнесу і доплати для українців: закони карантину
Пандемія коронавірусу внесла значні корективи в роботу багатьох українських підприємств.

Чийсь бізнес постраждав ще взимку, коли перші країни закрилися на карантин і призупинили економічну діяльність. Інші змушені були обмежити свою діяльність з 12 березня, коли в Україні вперше був введений карантин. А з 17 березня, коли карантинні заходи були посилені, коли закрилися більшість магазинів, всі спортивні, освітні, культурно-розважальні заклади, коли припинив роботу транспорт і практично повністю припинився туризм, корективи в свою роботу були змушені внести більшість українських підприємств і приватних підприємців.

Обмежувальні заходи в прямому сенсі слова життєво необхідні. Але вже зараз, в перші дні їх дії, стало очевидним, що український бізнес зазнає значних збитків. У багатьох людей впаде рівень доходів, хтось зовсім позбудеться роботи і заробітку.

У багатьох країнах на період дії карантину, пов'язаного з коронавірусом, на державному і місцевих рівнях зроблені кроки, які покликані допомогти людям пережити ці непрості часи, протриматися на плаву. Такі заходи вводяться і в Україні.

Сайт "Сьогодні" зібрав всю наявну на сьогодні інформацію про пільги, послаблення та інші зміни, які можуть допомогти людям пережити вимушений економічний простий.

"Податкові канікули" для бізнесу
Ціла низка поступок бізнесу з боку держави передбачена законопроектом №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", який був остаточно проголосований 17 березня. Відповідно до цього закону:

Тимчасово, на період епідемії, звільнені від ввізного мита і ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів, медичного обладнання, які можуть використовуватися для лікування коронавірусної хвороби. Перелік товарів, які звільняються від ПДВ, повинен підготувати Кабмін.
Тимчасово, на період епідемії, товари, роботи і послуги, необхідні для боротьби з епідемією, не обов'язково повинні закуповуватися через електронні системи . Однак в обов'язковому порядку повинні бути опубліковані в установлені терміни.

На час карантину, встановленого Кабміном, працівників можна відправляти в неоплачувану відпустку, яка не обмежується 15 календарними днями. Це не є порушенням трудового законодавства.

У зв'язку з карантином термін подачі декларацій чиновниками продовжений до 1 червня.

17 березня також був ухвалений закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (законопроект №3220), який також передбачає цілу низку тимчасових послаблень для бізнесу:

За порушення податкового законодавства в період з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафні санкції не застосовуються (за винятком порушень за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного страхування, порушень відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, порушень правил обліку, виробництва та обігу спирту і палива, порушень нарахування, декларування і сплати ПДВ, акцизів, ренти). За період з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а та, що нарахована, підлягає списанню.

З 18 березня по 31 травня вводиться мораторій на всі перевірки (документальні та фактичні) – крім документальних перевірок в разі подачі заяв на повернення ПДВ. Також припиняються перевірки, які були розпочаті до 18 березня, але не встигли завершитися, і призупиняється відлік строків давності щодо подання декларацій, податкових розрахунків та ін., передбачених ст. 102 Податкового кодексу.

Для всіх платників податків, зобов'язаних подавати податкові декларації, термін подачі декларацій цього року відсувається до 1 липня .

Фізособи, які повинні були самостійно сплатити суму податкового зобов'язання до 1 серпня, зможуть це зробити до 1 жовтня 2020 року без всяких штрафних санкцій.

З 1 березня по 30 квітня 2020 року не нараховується і не повинна бути сплачена плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності). Ці зміни можуть бути відображені у раніше поданих податкових деклараціях.

З 1 березня по 30 квітня фізичні та юридичні особи звільняються від нарахування та сплати податку на нерухомість . Це також можна відобразити в уточнюючій податковій декларації.

Звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску з 1 березня до 30 квітня фізичні особи-підприємці (в т. ч. "спрощенці"), самозайняті особи (вчені, літератори, артисти, медики, юристи та ін.), фермери. При цьому вважатиметься, що вони за ці місяці сплатили мінімальний єдиний податок.

Не застосовуються штрафні санкції з 1 березня по 30 квітня за такі порушення, як несвоєчасна або неповна сплата єдиного податку, несвоєчасне подання звітності до податкової.

З 18 березня по 18 травня 2020 року не проводяться перевірки щодо ЄСВ і не нараховується пеня.

Обов'язкове введення РРО (Реєстраторів розрахункових операцій), в тому числі програмних РРО, заплановане з 1 жовтня 2020 року, відкладається до 1 січня 2021 року. А для підприємців 2-4 груп з річним доходом менше 1 млн грн – до 1 квітня 2021 року .

Не переживайте за борги
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (законопроект №3220) містить також норми, які зможуть полегшити проходження карантину та економічної кризи для багатьох українців, які взяли споживчий кредит, але через карантин не можуть своєчасно розрахуватися.

Ті, хто брав споживчі кредити, звільняються від відповідальності перед кредитором за прострочення платежів з 1 березня по 30 квітня 2020 року і від штрафних санкцій за цей період.

Кредиторам забороняється з 1 березня по 31 травня 2020 року підвищувати відсотки за користування споживчими кредитами (крім кредитів за змінними, "плаваючими" ставками).

У цьому ж законі закріплені пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг:

За несвоєчасну оплату комунальних послуг під час карантину їх виробники та постачальники не повинні нараховувати штрафи і пеню і не повинні вимагати їх сплату. Також їм заборонено відключати подачу житлокомпослуг за борги.
Одержувачі пільг і субсидій не можуть їх позбутися за заборгованість з житлокомпослуг, яка виникла в період дії карантину.

Субсидія на літній період буде призначена всім без винятку домогосподарствам, які отримували її в попередній період (тобто в опалювальний сезон). Причому для оформлення субсидії на наступний період не потрібно звертатися особисто – продовження справлять в автоматичному режимі.

Коло отримувачів субсидій на наступні періоди розширять.

Внутрішньо переміщеним особам, які через карантин не зможуть пройти верифікацію в термін, не будуть припинені соціальні виплати.

Кому доплатять в період епідемії

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів додатково виплатити по 1 тис. грн всім пенсіонерам, які отримують менше 5 тис. грн.

Медичним працівникам та представникам інших спеціальностей, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворюваності коронавірусом, законом "Про внесення змін ... спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби" встановлено доплати в розмірі до 200% заробітної плати на період епідемії, до повного її припинення.

Доплати також встановлені іншим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення в період епідемії. Перелік таких працівників і рівень доплат має встановити Кабмін.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (законопроект №3220) встановив правила щодо оплати лікарняного. Він гарантує, що працюючим людям, які платять ЄСВ, в разі захворювання коронавірусною хворобою буде наданий оплачуваний лікарняний на весь період перебування в лікувальному закладі. Так само як і у випадку, якщо людина перебуває на самоізоляції під медичним наглядом. Лікарняний буде оплачений до самої виписки, тобто до визнання відновлення працездатності. Розмір компенсації становитиме 50% середньої зарплати, незалежно від страхового стажу.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram: https://t.me/zak_kor

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: