back to top
spot_img
7.6 C
London
додомуЕкономікаЇздити на Закарпатті найдешевше

Їздити на Закарпатті найдешевше

Їздити на Закарпатті найдешевшеПередостаннє підняття тарифів на пасажирські перевезення в області відбулося у квітні 2013 року, а 4 червня 2014 року – підняли до 32 копійок з ПДВ (26,6 без ПДВ) за пасажирокілометр.

Таким чином відбулося збільшення вартості проїзду на 20 %. Але потім знову трапилося збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів і комплектуючих, відтак тариф, на їхню думку, не покриває витрат.

На тому, що підвищення тарифу економічно обґрунтоване, наголошує й директор Департаменту інфраструктури, будівництва і ЖКГ Віктор Лукеча, мовляв, комісія, яка вивчала проблему, є пропозиція підняти тариф до 34 копійок з ПДВ, і навіть після цього тариф на Закарпатті залишиться найнижчим в Україні поруч із тими, що діють у Чернігівській і Волинській областях. Чиновник вважає: якщо не підняти вартість, перевізники муситимуть піти \”в тінь\”, будуть перебої з транспортом на маршрутах. Також проблемним лишається оновлення рухомого складу – наявний тариф не покриває витрати на закупівлю автобусів.

Представник Асоціації Олександр Воронін нарікає, що комісія, яка визначає тарифи на приміські перевезення, враховує розрахунки чиновників, а не самих перевізників. Вони ж пропонували підняти тариф до 45 копійок за пасажирокілометр (з ПДВ). \”У нас відбувається повільне відмирання галузі. Автобусний парк не оновлюється, нема за що це робити. Також у наші тарифи закладена найнижча зарплата. Таким чином, ми скоро можемо просто зупинитися\” – каже перевізник.

Не враховується інвестиційна складова, коефіцієнт завантаження автобусу, який закладається до тарифу, не відповідає реаліям, перевізники не отримують відшкодування за перевезення пільговиків на міжміських перевезеннях (а щонайменше 20% пасажирів – пільговики, які користуються послугами безкоштовно) – на це все нарікають транспортники. \”Рентабельність, закладена в тариф у межах 10-15% – то багато, але найдешевший кредит для придбання нового автобусу – під 25%\” – кажуть перевізники.

Влада краю вважає, що треба налагодити механізм, за яким транспортники усе ж отримуватимуть компенсацію за пільговиків – нині процедура ускладнена і часто перевізникам простіше відмовитися від субвенцій, ніж переживати перевірки. Слід також терміново випрацьовувати стратегію роботи з нелегальними перевізниками – спільно з контролюючими службами. А також шукати шляху для наведення ладу на діючих автовокзалах Закарпаття.

За матеріалами прес-служби Закарпатської ОДА

Останні новини:

До теми: