Вхiд на сайт
Авторизацiя

Закарпатці взяли участь у IV Національному виноробному форумі, який відбувся в Києві

Закарпатці взяли участь у IV Національному виноробному форумі, який відбувся в Києві
Організаторами заходу виступили Торгово-промислова палата України, корпорація «Укрвинпром» та медіа-група «Українська правда».

Подія об’єднала представників виноградарства та виноробної сфери всієї України і стала найбільшою дискусійною платформою для обговорення спільних питань. Цього року відбулися пленарні секції, панельні дискусії, практичні семінари та майстер-класи, професійні дегустації та свято «Ukraine Wine Drive». У форумі взяли участь і чимало закарпатців, які представляли свою продукцію або ж є ініціаторами законодавчих ініціатив, пов’язаних з діяльністю виноробів.

Девіз Національного винного форуму – «Українському вину бути!» Тепер цей лозунг окреслився цілком реальними перспективами. Оптимістичні прогнози вселяють зміни, які останнім часом на державному рівні відбуваються у вітчизняному виноробстві.
Помінялися акценти, - каже віце-президент корпорації «Укрвинпром», генеральний директор ОП «Ужгородський коньячний завод Володимир Гісем. - Якщо у нас на Закарпатті усі попередні форуми проводилися під гаслом «Виноробство без ізабелли», то сьогодні ця тема вже не стоїть. Нам вдалося відновити добре ім’я цього сорту, проти якого розгорнулася велика винищувальна кампанія. При цьому Закарпаття завжди славилося аборигенними сортами винограду, які забезпечували життя не одному поколінню людей.

Відбулося і ряд інших законотворчих змін, покликаних посприяти розвитку галузі виноробства. У квітні цього року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв». Ним скасовано багато бюрократичних процедур та спрощено систему ліцензування для малих виробників вина. Безпосередня заслуга в цьому нардепів від Закарпаття, які тривалий час лобіювали дане питання в парламенті.

Цього Закону країна чекала 27 років. Коли людина висаджувала виноградник, то не розуміла, що з цим далі робити. Бо треба отримати 140 документів, щоб почати виробництво. Чомусь великі заводи вважали, що малі виробництва складуть їм конкуренцію і чинили опір. Це абсурд. Ми чітко пройшли всі процесуальні справи і все зробили, щоб люди займалися тим , що вміють – вирощували виноград і робили вино, - зазначив Народний депутат Роберт Горват.

Наступною вагомою для виноробів подією стало ухвалення урядом у жовтні постанови «Деякі питання подання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виноробств виноградної продукції вимогам законодавства». Ухвала зменшить монополізацію та розширить випуск вітчизняної продукції.

Зроблено певні кроки щодо розширення співпраці з Європейським Союзом та адаптації нашого законодавства до вимог ЄС. Тим паче, що на найвищому рівні тамтешні представники винного ринку заявляють про якість української продукції та можливість конкурувати з найвідомішими світовими марками вина і коньяку.

Закарпатці взяли участь у IV Національному виноробному форумі, який відбувся в Києві


Започаткована співпраця з європейською комісією в контексті роботи над проектом з географічних зазначень походження товару. Розроблені правила виробництва коньяків України і на часі їх законодавче закріплення, як того вимагає ЄС, щоб відповідати європейським регламентам. Питання, які поки що не вдалося вирішити (приєднання до Міжнародної організації виноградарства та виноробства), сьогодні отримали підтвердження від представників центральних органів виконавчої влади. Є розуміння, визначені пріоритети і вони готові це підтримати, - зазначив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко. За його словами, виноробна галузь потребує державного протекціонізму і в питаннях розповсюдження через торгові мережі. «Як українська музика лунає на різних радіо- і ТБ-каналах, так українське вино має бути представлене у вітчизняних мережах», - додав Кучеренко.

Є ряд інших питань, пов’язаних з відродженням національного виноробства. І для цього слід об’єднати зусилля парламентарям та міністрам. Зокрема, чекають на прийняття зміни до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Слід врегулювати земельні відносини щодо оренди землі під виноградниками, удосконалити механізм надання державної підтримки у сфері виноградарства і виноробства тощо. Усі ці теми обговорювалися на пленарних сесіях форуму.

Ми приїхали сюди поставити ще вищу планку, щоб не говорити про дрібне, а прагнути до більш суттєвого. Наприклад, визнання вина харчовим продуктом, а не алкогольним напоєм, виведе його з розряду акцизу і дозволить рекламуватися на телебаченні. Необхідно сприяти підвищенню культури споживання вина в Україні, просувати бренд «Українське вино» у світі. Тобто такі глобальні задачі ми тут піднімаємо і готові винести все на відкрите обговорення, - підкреслив директор ТОВ «Виноробна компанія ШАТО ЧИЗАЙ» Анатолій Полосков.

У рамках форуму відбулася професійна дегустація виноробної та коньячної продукції від українських виробників. Серед переможців у різних категоріях – коньяки та шампанське від Ужгородського коньячного заводу, вина від закарпатських команд «Шато Чизай» та «Котнар-М». Власниця магазину «Wine»s» в Ужгороді, організатор фестивалю «Sakura Wine» Ольга Тоїчкіна зазначила, що дуже задоволена визнанням великих закарпатських підприємств, але стверджує, що і малі виноробні дедалі частіше виробляють чудову продукцію. Тож на своїх дегустаціях вона з гордістю рекомендує наші якісні сортові вина, закликає підтримувати українських виноробів і вірить у перспективу галузі в цілому.

Закарпатці взяли участь у IV Національному виноробному форумі, який відбувся в Києві
Закарпатці взяли участь у IV Національному виноробному форумі, який відбувся в Києві


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: