Відповідне рішення про Електронний реєстр листків непрацездатності 28 листопада ухвалив уряд.
Щороку в Україні видають до 5,5 мільйонів \”лікарняних\”, повідомляє МОЗ.
За планами відомства, у 2019 році електронні \”лікарняні\” повністю замінять паперові.
Пацієнт буде так само отримувати лікарняний у лікаря.
МОЗ пояснює, що так лікар більше не витрачатиме час на зайву паперову роботу, а зможе зосередитись здоров’ї пацієнтів.
А хворі не бігатимуть кабінетами і не збиратимуть печатки на \”лікарняному\”.
До 1 лютого мають сформувати положення про цей реєстр.
У МОЗ створили робочу групу, яка має погодити деталі роботи системи. У неї увійшли представники МОЗ, Мінсоцполітики, Фонду соцстрахування, Пенсійного фонду, Нацслужби здоров\’я, ДП \”Електронне здоров’я\”, представники Федерацій профсоюзів і роботодавців, представники урядово-громадської ініціативи \”Разом проти корупції\”.
Електронний реєстр листків непрацездатності діятиме на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов\’язкового державного соціального страхування.

