День закоханих або День святого Валентина прийнято відзначати 14 лютого. Трохи про традиції і заборони цього свята.
Історія свята Дня святого Валентина
14 лютого Католицька церква вшановує святого Валентина. Він ризикував своїм життям, тому що потай вінчав християнські пари за часів переслідувань церкви в III столітті. Напевно, тому люди стали звертатися до нього в молитвах як до покровителя закоханих.
Існує безліч міфів і легенд, які огортають фігуру загадкового Валентина.
Згідно Золотої легенди, жорстокий римський імператор Клавдій II прийшов до думки, що самотній чоловік, який не обтяжений дружиною і сім\’єю, краще буде битися на полі битви на славу кесаря, і заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам – виходити заміж за улюблених чоловіків.
Святий Валентин був звичайним польовим лікарем і священиком, який співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок. Незабаром діяльність святого Валентина стала відома владі, і його посадили в темницю, засудивши до страти. У висновку святий Валентин познайомився з прекрасною дочкою наглядача – Юлією. Закоханий священик перед смертю написав коханій дівчині зізнання в коханні – валентинку, де розповів про свою любов, і підписав його \”Твій Валентин\”. Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама страта відбулася, як нескладно здогадатися, 14 лютого.
Згідно з іншою легендою, римський патрицій Валентин, який був таємним християнином, звернув в нову віру також і своїх слуг, одного разу проводив обряд вінчання для двох з них. За доносом або за збігом обставин всі троє були затримані вартою. Валентин як особа, що належала до вищого класу, міг уникнути смерті, але не його слуги. Тоді, бажаючи підбадьорити приречених одновірців, Валентин пише їм листи у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим повинна була передати сліпа дівчинка, але несподівано в темниці прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг натомість на його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою і добротою, сліпий дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею.
Традиції Дня всіх закоханих
День всіх закоханих – це свято любові і ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки і всякі дрібнички.
Невід\’ємний атрибут свята – \”валентинка\” – невелика листівка з освідченням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і різними милими символами.
Також в цей день прийнято зізнаватися в любові або симпатії тим, кому не міг сказати про це в інший час. Часто закохані вибирають цю дату для заручин або весілля.
Крім валентинок в цей день прийнято задаровувати других половинок цукерками в формі сердечок, ходити на романтичні прогулянки і весело проводити час в кафе, кіно і ресторанах. Звичайно ж, жодна дівчина не відмовиться від букета квітів. Головне пам\’ятати, що ніхто з ваших близьких не повинен залишатися в цей день без уваги.
Що не можна робити в День святого Валентина і напередодні
1. Перш за все, не можна в цей день бути бездушним і грубим. Навіть якщо у вас немає другої половинки, цей день прекрасний привід для того, щоб сказати \”люблю\” рідним, близьким і друзям.
2. Не варто кардинально експериментувати із зовнішністю, щоб здивувати кохану людину. Краще міняти імідж за кілька тижнів, щоб в разі провалу мати час для маневру: наприклад, перефарбувати волосся, відростити, поміняти стрижку.
3. Не надягати в цей день нове взуття, яке просто може зіпсувати вам все враження від свята.
4. Не варто віддаватися експериментам в ліжку. За статистикою, саме 14 лютого в День святого Валентина в клініки найчастіше потрапляють бідолахи, які хотіли порадувати своїх коханих, але опинилися на лікарняному ліжку.
5. Не варто багато вживати алкоголь. Бували історії …
6. Не варто вдаватися до випадкових статевих зв\’язків.
7. Не варто дарувати подарунки, які засмутять вашу другу половинку.