В Ужгороді розповіли про підсумки співпраці державних та громадських організацій у протидії торгівлі людьми на Закарпатті
Представники громадської жіночої організації «Веста», Департаменту соціального захисту населення ОДА та закарпатської поліції розповіли про підсумки спільного проекту в напрямку протидії торгівлі людьми в краї.
Сьогодні, 27 червня, у прес-центрі Закарпатської ОДА з журналістами зустрілися голова Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош, заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Наталія Омелянюк та начальник відділу боротьби зі злочинами, пов\’язаними з торгівлею людьми, ГУНП в Закарпатській області Віктор Ребрей. Присутні обговорили результати проекту «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Закарпатській області».
«Цей проект спрямований на покращення координації та співпраці між відповідальними за цей напрям роботи державними структурами та неурядовими організаціями. Він реалізовувався з 2015 до 2017 рік і став можливим за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку DFATD. В Україні проект реалізовується Міжнародною організацією міграції, Закарпатською громадською жіночою організацією «Веста» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської області спільно з поліцією Закарпаття», – розповіла Інна Сабадош.
Головним напрямком роботи проекту до сьогоднішнього дня було в основному інформування та навчання населення в питаннях протидії торгівлі людьми. Важливість такого процесу виділив і начальник відділу боротьби зі злочинами пов\’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Закарпатській області Віктор Ребрей. Правоохоронець зазначив, що кожен із працівників їх структурного підрозділу пройшов серйозне навчання і підвищив кваліфікацію в питаннях правильного моніторингу, виявлення та документування таких видів злочинів.
«Якщо минулого року до суду було направлено одну справу, яка стосувалася двох потерпілих, то вже за півроку 2017-го виявлено чотирьох осіб, які завербували та намагалася переправити через кордон п’ять дівчат. Двоє із них зараз в процесі отримання статусу потерпілих від торгівлі людьми. Дуже впливає те, що наші працівники постійно вдосконалюють свої вміння та навички», – розповів Віктор Ребрей.
Заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Наталія Омелянюк розповіла про те, що на Закарпатті з 2013 року статус потерпілих від торгівлі людьми отримали вже 23 людини, 6 із них – з початку цього року. Його надає Міністерство соціальної політики України, це дає можливість постраждалим громадянам отримати кваліфіковану допомогу та фінансову підтримку.
Під час зустрічі з журналістами спікери наголосили на тому, що потрібно дуже критично ставитися до оголошень про роботу за кордоном в Інтернеті, перевіряти всю можливу інформацію та звертатися за телефоном 257, який дійсний на всій території нашої держави. А у випадку, якщо людина все ж опинилася за кордоном у скрутній ситуації, в першу чергу слід звертатися до поліції та в Консульства України.
Відділ комунікації
поліції Закарпатської області