spot_img
17.1 C
London
додомуУкраїна і світЄвропарламент проголосував за розширення безмитних квот для України

Європарламент проголосував за розширення безмитних квот для України

Європарламент проголосував за розширення безмитних квот для України

Європарламент проголосував за розширення безмитних квот для України з окремими винятками. Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

За відповідну законодавчу резолюцію проголосували 475 депутатів, проти були 102, і 61 утримався.

\”ЄС має запропонувати Україні більше торгових преференцій за виключенням окремих категорій аграрної продукції\” – йдеться у повідомленні.

Зокрема, євродепутати підтримали внесення поправок у пропозицію Єврокомісії щодо додаткових безмитних квот для України, виключивши томати, пшеницю і сечовину з переліку продукції, щодо якої ЄК пропонує ввести додаткові квоти.

Євродепутати також вимагають, щоб умовою розширення торгових преференцій була \”боротьба з корупцією\”.

Крім того, європарламентарі підтримали пропозицію, згідно з якою не лише держави-члени, а й представники промисловості зможуть вимагати розслідування з метою застосування заходів для захисту європейських виробників.
Після ухвалення резолюції Європарламент почне переговори з національними парламенти щодо цього питання.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на ряд товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квот на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – 100 тис. тонн, ячмінь – 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, мед – 3 тис. тонн, виноградний сік – 500 тонн, перероблені томати – 5 тис. тонн.

Джерело

Останні новини:

До теми: