Лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська поділилася рецептом \”Каші довгожителя\”. Вона стверджує, що продовжити життя допоможе споживання вівсяної каші, приготованої за спеціальним рецептом.
Каша довгожителя
Відповідає наступним критеріям:
• багата складними (повільними) вуглеводами – вони повільно засвоюються і дають тривалу енергію (години три) для м\’язів та мозку (будемо мати силу та приймати правильні рішення).
• містить суміш різних харчових волокон (розчинних і нерозчинних), які живлять корисну мікрофлору кишечника, яка захищає організм, нервову систему від токсинів, мікроорганізмів, канцерогенів.
• наповнена #біофлавоноїдами (кольоровими пігментами ягід та інших фруктів), основна роль яких – зміцнення капілярів, протизапальна дія, захист нейронів від запалень та деградації (ягоди є невід\’ємним компонентом знаменитої MIND- дієти для профілактики хвороби Альцгеймера, депресій, безсоння та інших порушень).
СКЛАД КАШІ ДОВГОЖИТЕЛЯ:
• вівсяні пластівці розмочені
• терте яблуко
• ягоди
• банан
• авокадо
• кориця
ДІЯ КОМПОНЕНТІВ:
ОВЕС – джерело складних вуглеводів, розчинної і нерозчинної клітковини, поглинає токсини, \”поганий холестерин\” (природній сорбент), вітаміни групи В (необхідні для вироблення енергії у вигляді АТФ в мітохондріях).
ЯБЛУКО – багате пектином – розчинними волокнами, урсоловою кислотою, що має протизапальну дію, сприяє утилізації жирів із жирових депо (допомагає худнути), стимулює пам\’ять, має антидіабетичну, противірусну, антиканцерогенну дію і зменшує #глікацію (склеювання) білків.
АВОКАДО – джерело олеїнової кислоти, з протизапальною та антиканцерогенною дією; глутатіона, найпотужнішого антиоксиданта; нейропротекторну дію.
ЯГОДИ і КОРИЦЯ – містять проантоцианідіни, які стримують окислення жирів в організмі та пошкодження ДНК, зменшують глікацію і фотостаріння шкіри (основна причина утворення зморшок), зменшують агрегацію амілоїдного білка (одного з винуватців хвороби Альцгеймера), захищають міокард (серцевий м\’яз), покращують пам\’ять.
Бережіть своє здоров\’я, його ресурси не безмежні.
Дотримуючись правильного харчування, фізактивності, можна дожити до 86 років. А при хорошій генетиці, регулярних медичних обстеженнях і своєчасному адекватному лікуванні — і всі 120!
Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог