Яскраве народне шоу сьогодні, 30 квітня, відбулося в обласному центрі Закарпаття. На території Ужгородського замку Закарпатський народний хор відродив забуту музику XIX – XX століть. За словами художнього керівника Наталії Петій-Потапчук, більшість із цих пісень не виконувалися 100 і більше років.
Захід став пізнавальним не тільки для численних туристів, які в цей час прогулювалися замком, але й для самих ужгородців. У програмі під назвою «Стародавні великодні висвятки в Ужгородському замку» можна було почути твори Духновича, Талапковича, Бокшая, Сільвая, Кізими та інших. Цікава великодня програма вміщувала і виступи дитячих ансамблів, які відродили \”Забави\” Михайла Рощахівського. До слова, багато цих пісень забуті і не надруковані в жодному сучасному збірнику.
У супроводі оркестру Андрій Свид виконав дві співанки початку XIX століття в записі В.Талапковича. Мирослава Копинець заспівала «Під дубиною», також присутні вперше за 100 років почули пісню «Вже журавлі відлетіли».
У програмі була і частина, пов’язана з великодніми забавами. Зокрема, згадали традицію для неодружених. Потрібно було витягнути з великоднього кошика предмет, який має своє значення. До прикладу, якщо хлопець наосліп обрав горіх – ще довго буде без пари, цукерку – на солодке кохання.
Крім веселощів, на дійстві були і сумні миті. Наталія Петій-Потапчук повідомила про збір коштів для артиста оркестру Закарпатського хору, ударника – Василя Кохана, який потребує термінової допомоги в лікуванні.
Наприкінці великоднього перформенсу глядачам продемонстрували стародавній закарпатський танець \”Яроцька карічка\”.
Про те, як ужгородці та гості міста поверталися в минуле краю, дивіться в ФОТОРЕПОРТАЖІ «Закарпатського кореспондента».