back to top
spot_img
7.6 C
London
додомуСуспільствоУкраїнців "розводять" на підробні біометричні паспорти: як працюють шахраї

Українців \”розводять\” на підробні біометричні паспорти: як працюють шахраї

Аферисти можуть підсунути людині підроблений закордонний паспорт, зникнути з її грішми, а то і зовсім набрати кредитів на ім’я клієнта.

Українців "розводять" на підробні біометричні паспорти: як працюють шахраї

Про це повідомляє UBR.

Безвіз активізував попит на закордонні паспорти з біометричними даними.

Адже саме власники таких документів зможуть безперешкодно їздити в Європу, тоді як власникам звичайних паспортів і далі доведеться відкривати візи.

За словами прес-секретаря держпідприємства \”Документ\” Володимира Поліщука, коли були оголошені результати голосування Європарламенту по безвізу для України, на сайт, замість стандартних 2-3 тис. чоловік, зайшло близько 25 тис. Незвичне до такого напливу відвідувачів “залізо” просто лягло.

Зараз сайт працює, але з технічних причин у всіх паспортних центрах оформлення та видача закордонних паспортів не ведеться.

Складнощі з біометричними паспортами можуть змусити наших громадян звертатися до послуг посередників, які обіцяють в обхід черг зробити всі документи в необхідні терміни.

Але в Державній міграційній службі України настійно не рекомендують українцям звертатися до такого роду сумнівним посередникам. У кращому випадку, це закінчиться оформленням документів в тій же міграційній службі, тільки втридорога, а у гіршому – можна залишитися і без закордонного паспорта, і без грошей.

Виловлюють довірливих громадян в чергах

Вартість послуг компаній-посередників варіюється від 1 тис. до 8 тис. грн, в залежності від терміновості вирішення питання. Для порівняння, в державному центрі обслуговування громадян \”Паспортний сервіс\” паспорт обійдеться у 990-1245 грн. У ЦНАП при районних адміністраціях і міграційній службі – ще на 400 грн дешевше.

При цьому, на вудку аферистів можуть потрапити люди, яким закордонний паспорт потрібно отримати терміново, і вони готові заплатити за документ будь-які гроші. Але посередники можуть попросити і суму, яку можна порівняти з державним цінником, граючи саме на небажанні клієнта стояти у чергах.

В результаті шахраї можуть або підсунути людині підроблений закордонний паспорт, або просто зникнути з її грішми.

– Вони користуються послугами нечистих на руку чиновників і хоч і приводять вас під потрібний кабінет у відділення міграційної служби, але чекати все одно доведеться. Бували випадки, наприклад, коли шахраї використовували персональні дані клієнтів і брали на їх імена кредити. Тому користуватися такими послугами настійно не рекомендую, – попереджає Володимир Поліщук.

Застерігають від користування послугами посередників і юристи, відзначаючи при цьому, що багато фірм існують вже досить давно. Але з ажіотажем навколо біометричних паспортів їх активність може посилитися.

Останні новини:

До теми: