Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, окрім Різдва.
Український інститут національної пам’яті пропонує календар державних свят і пам\’ятних днів, відповідні пропозиції будуть подані на розгляд парламенту, передає УНІАН.
Як відомо, чинний календар містить як українські свята, так і залишки радянських традицій. За результатами обговорення, враховуючи висловлені пропозиції, прийнято рішення підготувати нову редакцію цього проекту закону.
Так, документ доповнено новою категорією – \”Міжнародні дні\”, куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним).
\”Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря\”, – йдеться у повідомленні.
Разом з тим, Інститут вирішив включити до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.
Також вноситься як традиційне свято Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).
Крім того, неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).
День державного прапора України відзначатиметься 4 вересня.
\”Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення\”, – розповіли в Інституті національної пам\’яті.