Відомо, що вода в Карпатах має цілющі властивості. Проте це джерело, яке ще називають «чоловічим», вже переконало багатьох закарпатців у чудодійній силі природи.
Щоби піти туди, доводиться долати тоненький серпантин, де двом автомобілям дуже важко роз’їдатись, і два дерев’яні мости. Напевно, саме через «шляхову» проблему про Городивліську криницю знають не так багато гостей нашого краю, як про Копанську – ту, що особливим попитом користується серед жінок, бо кажуть, що після випитої води можна народити двійню. Пані Надія запевняє, що протягом десяти років вона не могла завагітніти, лікарі тільки розводили руками. Проблеми, як виявилося, були не з її здоров’ям, а з чоловіковим. Знайома порекомендувала їй Городилівське джерело. Їздила на Хустщину аж із Тячівщини, оскільки на той час проживала саме там. Але вже за рік народила донечку, а ще через два – сина. Зараз у жінки вже троє онуків.
За кілька хвилин до джерела підходить городилівський старожил – дідусь Федір. Він також розхвалює міні-водойму.
-Вода тут особлива, прозора, чиста, просочена тишею і запахом пралісів, – стверджує чоловік. – Хто точно викопав криницю – невідомо, але кажуть, що колись у Городилові було аж сім таких джерел. Існує легенда, що воєвода Хуста довго не міг мати дітей. Які тільки ескулапи не намагались йому допомогти, та марно. І от до нього прийшов простий парубок-горянин з водою у глечику. Порадив приймати натщесерце протягом дванадцяти днів. І трапилось диво – молода жінка управителя замку завагітніла. На знак подяки воєвода готовий був віддати хлопцеві все, що той попросить. Але парубок, що не мав ділянки, на якій би міг разом з родиною вирощувати урожай, просив тільки клапоть землі. Тоді пан подарував йому ціле село, сказавши, що віднині – це його город. Отак населений пункт і отримав назву – Городилово.
Зі слів пана Федора, Городилівська криниця підземними ходами пов’язана з Великокопанською і навіть є її «сестрою». А дві водойми вкупі, як янь і інь, є єдиним цілим природним комплектом, що благотворно впливає на людський організм.
Слід зазначити, що саме джерельна вода справді вважається однією з найчистіших, адже щоб пробитися на поверхню, їй потрібно подолати кілька шарів ґрунту, піску і каменів, в результаті чого відбувається природна фільтрація. При цьому вода з підземних ключів зберігає всі свої корисні властивості, є «живою» і насиченою киснем.
-На воді з Городилівського джерела я готую, її п’ємо замість водопровідної. І так уже два роки. За цей час справді вважаю себе більш наповненою енергією, здоровішою, – каже хустянка Аліна Кочіш. – Їжджу до криниці кожні два тижні, набираю диво-еліксир у пластикову тару.
-У мене дуже ламке і слабке волосся. Тож мию голову тільки джерельною водою, – запевняє інша краянка Марта Поп. – Після косметичної процедури мої коси стають шовковистими і блискучими, кінчики волосинок не так ламаються.
Та найцікавіше, що на дні джерела можна помітити чудернацьких створінь – карпатських тритонів.
-Водяна ящірка чистить середовище, у якому проживає, тож можна вважати, що водойма, де є тритони – придатна для пиття, – розповідає ще один візитер, що приїхав по воду.
До слова, тритони занесені до Червоної книги України, а також до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Ці амфібії надзвичайно чутливі до вирубки лісів і у випадку знищення насаджень, гинуть.
Отож, мешканці Городилівської криниці, які звикли до людей, навіть не ховаються, коли в воду опускається філіжанка, із цікавістю роздивляються незнайомців. А прохолодна волога із невеличкого джерела навіть якщо й не наділена диво-властивостями щодо чоловічої сили та дітонародження, то, принаймні, дуже смачна і дійсно піднімає настрій.