Великодня писанка – унікальний витвір в українській культурі. Напередодні Великодня Музей Івана Гончара опублікував анімаційне відео, на якому зібрав писанки різних історико-географічних регіонів України.
Писанка – абсолютно унікальний витвір. Вона вражає своєю витонченістю, довершеністю і багатством композиційних варіантів, орнаментальних елементів та мотивів.
Сама традиція розписувати писанки зародилась в Україні ще задовго до християнства і має язичницькі корені. Найдавніші писанки археологи знаходили на розкопках трипільських міст.
Цікаво, що візерунки великодніх писанок різняться у всіх регіонах України, і чимось схожі на притаманні тій чи іншій області візерунки вишивки.
Писанка – абсолютно унікальний витвір. Вона вражає своєю витонченістю, довершеністю і багатством композиційних варіантів, орнаментальних елементів та мотивів. Напередодні Великодня Музей Івана Гончара представляє анімаційне відео та пропонує познайомитися ближче із писанками різних історико-географічних регіонів України. Основу ролика складають писанки, що відписані за взірцями із особистої колекції Івана Гончара, яку він формував протягом сер. 50-х – кін. 80-х років. Відтворювали писанки співробітниці музею – майстрині Лариса Головня та Надія Білоткач. Фондова колекція писанок, зібраних Іваном Гончаром, складає 392 одиниці.
Фотограф: Asha Kora
Відео: Терещенко Іван, Новосельцева Юля
Музика: гурт The DooxОпубликовано Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) 9 апреля 2017 г.
Основу ролика складають писанки, що відписані за взірцями із особистої колекції Івана Гончара, яку він формував протягом сер. 50-х – кін. 80-х років.
Відтворювали писанки співробітниці музею – майстрині Лариса Головня та Надія Білоткач.