spot_img
18.5 C
London
додомуНадзвичайні подіїАвтодору і не снилось: селяни власноруч зробили недорогі та якісні дороги на...

Автодору і не снилось: селяни власноруч зробили недорогі та якісні дороги на Закарпатті (ВІДЕО)

Автодору і не снилось: селяни власноруч зробили недорогі та якісні дороги на Закарпатті (ВІДЕО)

Для того, щоб самотужки прокласти нову дорогу, селяни збирали по 500 гривень із кожного помешкання і довели, що якісні шляхи можна прокласти за в рази дешевші кошти.

Мешканці Великої Доброні тепер не натішаться. Дорога, яку вони побудували власноруч минулого літа, сувору сніжну зиму пережила \”на відмінно\”.

Метр нової дороги, а це – дорожнє покриття шести сільських вулиць. \”Що ми самі могли робити – це засипати дорогу щебенем та бордюри робити, а потім підвезли асфальт – і ми все самі зробили\”, – розповідає мешканець Великої Доброні Барна Бак.

Люди кажуть, тоді вперше вчилися професійно будувати дорогу.

Гроші на дорогу селяни збирали з кожної хати – по 500 грн. Підрахували, що на кожні 100 метрів дорожнього покриття витратили не більше 50 тисяч гривень. Тоді як \”Укравтодор\” на капремонт вимагає 1 мільйон – тобто у 20 разів більше.

\”Звичайно, вартість їхніх ремонтів і наших ремонтів різниться. У тому сенсі, що навантаження на дороги зовсім інше…Говорити, що то витримала, то не витримала – асфальт один і той самий, але дорога ж то бокова в селі. Там ні фури не їздять, нічого\”, – пояснює начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович.

Місцеві мешканці кажуть: востаннє професійний ремонт шляху у них робили ще за часів СРСР. Зараз від тих робіт – яма на ямі. Тому подарунків від влади вони не чекають, а сподіваються лише на стабільну погоду, щоб знову взятися за інструменти. У планах на цей рік – реконструкція ще семи вулиць. Як селяни власноруч автошляхи ладнають – дивіться у сюжеті 5 Каналу:

Останні новини:

До теми: