spot_img
23.7 C
London
додомуНадзвичайні подіїЗамість пролісків закарпатці знаходять у лісі ….міни (ФОТО)

Замість пролісків закарпатці знаходять у лісі ….міни (ФОТО)

З приходом весни та по-справжньому теплої погоди для рятувальників настає не тільки гаряча пора пожеж в екосистемах, додається робота й піротехнікам ДСНС. Адже під час прогулянок до лісу чи вилазки на пікнік у найближчу лісопаркову зону мешканці населених пунктів іноді знаходять не тільки проліски та крокуси, а й дещо страшніші знахідки – боєприпаси минулих війн.

Замість пролісків закарпатці знаходять у лісі ….міни (ФОТО)

Ну а тут вже все залежить від людського фактора: чи знає людина правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів і чи має вона здоровий глузд та відчуття власної безпеки для того, аби їх дотримуватись. Адже на Закарпатті траплялись випадки, коли громадяни, знаходячи боєприпаси, приносили їх додому, а ще гірше – смертельно травмувались під час намагання вчинити з ними якісь дії.

Так, 17 лютого власник одного з дворогосподарств с. Жорнава Великоберезнянського району приніс власним дітям додому…. гранату Ф-1 часів Другої світової війни. Страшно навіть уявити до яких наслідків це могло призвести, коли б не сусід. Саме останній забив на сполох, дізнавшись про це та повідомив про небезпеку рятувальників. За словами піротехніків, граната могла вибухнути буд-якої миті, адже бойовий запал знаходився всередині, а запобіжника не було.

Траплялись у країйі трагічні випадки, коли безглузді дії дорослих чоловіків призводили до травмування та загибелі. Так, 26 січня минулого року в селі Торунь, Міжгірського району двоє місцевих мешканців, знайшовши у лісі вибухонебезпечний предмет, спробували розібрати його. Після удару боєприпас вибухнув. 57 річний чоловік загинув на місці, а його 51-річний товариш отримав осколкові поранення. Останнього було госпіталізовано до лікувального закладу.

Продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети мешканці Закарпаття і далі. Протягом 13 березня піротехнікам ДСНС двічі надходили повідомлення про виявлення підозрілих предметів, що у подальшому були ідентифіковані як артилерійські снаряди та мінометні міни. У першому випадку повідомлення про виявлення ВНП надійшло від лісника. який під час обходу угідь виявив у потічку артилерійський снаряд. Піротехніки ДСНС, що прибули на місце, провели контрольну очистку території та виявили ще 2 боєприпаси. У підсумку вилучено та знищено 4 ВНП: артилерійські снаряди калібром 152мм – 3 од. та один калібром 57мм часів Другої світової війни.

Сьогодні ж, 14 березня, піротехніки вирушили у м. Перечин. Тут в урочищі Поштаня місцевими мешканцями було виявлено підозрілий предмет, який схожий на мінометну міну, повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області.

Замість пролісків закарпатці знаходять у лісі ….міни (ФОТО)
Замість пролісків закарпатці знаходять у лісі ….міни (ФОТО)

Шановні громадяни! У разі виявлення підозрілих металічних предметів, схожих на вибухонебезпечні, не чіпайте їх самостійно, а позначте місце знахідки. Далі повідомте про це органи влади, місцевого самоврядування, поліцію або ж зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером 101.

Останні новини:

До теми: