У 2016 році в Румунії було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, на лаві підсудних опинилися три міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.
Такі дані оприлюднила головний прокурор Національного управління по боротьбі з корупцією Лаура Кодруца Ковеси, повідомляє Укрінформ.
\”Більше за третину кримінальних справ, які розслідували прокурори управління в 2016 році, були пов\’язані із зловживанням службовим становищем, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро\”, – зазначила Ковеси.
За її словами, за рік до суду направлено близько 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції. На лаві підсудних опинилися три міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.
При цьому у рамках кримінальних справ за межами Румунії була конфіскована нерухомість вартістю близько чотирьох мільйонів євро, додала Ковеси.
Президент Румунії Клаус Йоганніс, що був присутнім на підсумковому засіданні управління, підкреслив, що \”румунське законодавство потребує вдосконалення, проте зміна Кримінального кодексу повинна робитися після проведення публічних дебатів і на основі прозорості\”.
Нагадаємо, уряд Румунії 5 лютого скасував постанову про внесення поправок до кримінального кодексу і про амністію для корупціонерів, що призвела до масових протестів по всій країні.
Постанова передбачала декриміналізацію корупційних діянь і випадків перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв (47 800 доларів).
Необхідність амністії для окремих категорій злочинців в уряді раніше пояснили переповненістю в\’язниць.
Міністр юстиції обґрунтовував необхідність постанови також тим, що вона \”приведе законодавство у відповідність до рішень конституційного суду\”. 9 лютого він подав у відставку