Вхiд на сайт
Авторизацiя

У минулому місяці на територію України щодоби ввозилось більше тисячі "транзитних" автівок

Митники повідомляють про ввезення 1200 автомобілів у режимі "транзит" щодоби у січні 2017 року. Також зафіксовано 800 випадків не вивезення автівок у встановлений строк.

У минулому місяці на територію України щодоби ввозилось більше тисячі "транзитних" автівок


За статистичними даними Закарпатської митниці ДФС, через пункти пропуску в Закарпатській області на територію України протягом січня 2017 року щодоби ввозилось близько 1200 транспортних засобів особистого користування у режимі «транзит». При цьому зафіксовано близько 800 випадків не вивезення таких транспортних засобів у строк встановлений Митним кодексом України.

У відомстві зазначають, що згадані порушення термінів перебування транспортних засобів іноземної реєстрації на митній території України з кожним роком набувають все більшого поширення.

Варто зазначити, що протягом 2014 року посадовими особами Закарпатської митниці ДФС складено 906 протоколів про порушення митних правил за ознаками правопорушень, передбачених статтями 470 та 481 Митного кодексу України, протягом 2015 року – 1157. Водночас, протягом 2016 та січня 2017 років складено1601 протокол, з яких:

– 1443 протоколи за ст. 470 МКУ (недоставляння товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата);

– 158 протоколів за ст. 481 МКУ (перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів).

Також за вказаний період складено 35 протоколів про ПМП при переміщенні через митний кордон України транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, ввезених громадянами в митних режимах «тимчасове ввезення» та «транзит» на підставі підроблених документів.

Окрім того, складено 7 протоколів про ПМП по фактах вчинення дій, спрямованих на ухилення від сплати митних платежів при ввезені транспортних засобів особистого користування в митному режимі «тимчасове ввезення» без належних на то підстав.

Читайте також: Москаль повідомив, що Мінфін не заперечує проти шостого законопроекта щодо "пересічки"

Значна частина з вказаної кількості транспортних засобів, які не були своєчасно вивезені за межі митної території України, пов’язана з виникненням форс-мажорних обставин, у т.ч., скоєння ДТП, поломки транспортного засобу, хвороби власника автомобіля, знищення окремих транспортних засобів під час обстрілів у зоні проведення АТО тощо, про що свідчать щоденні чисельні письмові звернення громадян до Закарпатської митниці ДФС, які не в змозі завершити транзитне переміщення ввезених транспортних засобів у визначені строки.

Наразі, фахівцями Закарпатської митниці ДФС проводиться комплекс пошукових та контрольних заходів, по виявленню порушень, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України транспортних засобів особистого користування і таких, що знаходяться за даними Інтерполу у розшуку, як викрадені за кордоном. Особливу увагу приділяється автомобілям, які вперше перетинають митний кордон.

У зв’язку з цим, Закарпатська митниця ДФС, звертається до громадян, які мають намір ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією на територію України, з розумінням ставитися до проведення посилених контрольних заходів і не бути жертвами шахраїв.

Одночасно фахівці інформують, що відповідно до стандартного правила 6.1. розділу 6 додатку ІІ Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція) та статті 318 Митного кодексу України, усі товари, в тому числі транспортні засоби, які ввозяться на митну територію чи вивозяться з неї, незалежно від того, чи обкладаються вони митами та податками, підлягають митному контролю.

Митний контроль передбачає виконання органами доходів і зборів мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.

У відповідності до положень статті 320 МК України, форми та обсяги контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства з питань державної митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються митницями (митними постами) на підставі результатів застосування системи управління ризиками. Не допускаються визначення форм та обсягів митного контролю іншими органами державної влади, а також участь їх посадових осіб у здійсненні митного контролю, повідомляє ДФС у Закарпатській області.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: