back to top
spot_img
7.6 C
London
додомуВладаПродовження "паводкової епопеї" .. на цей раз вже від Петьовки

Продовження \”паводкової епопеї\” .. на цей раз вже від Петьовки

Продовження "паводкової епопеї" .. на цей раз вже від ПетьовкиПодії, що на Закарпатті відомі як \”паводкова епопея\” всплили знову. На цей раз від нардепа Василя Петрьовки. Як пише сайт mukachevo.net Народний депутат офіційно звернувся до керівника уряду

– До мене, як народного депутата України, надходять численні звернення жителів Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області з проханням надати сприяння у виділенні коштів на компенсацію громадянам шкоди, завданої їх житловим будинкам внаслідок повеней та зсувів, що мали місце на території краю у минулі роки, – йдеться у депутатському зверненні Василя Петьовка, копією якого володіє Tyachiv.com.ua. – Зокрема, згідно Висновків дочірнього підприємства «Західукргеологія» Закарпатської геологорозвідувальної експедиції НАК «Надра України» від 27.11.2008 року №5/861, у результаті липневої повені 2008 року відбулася повторна активація зсувних процесів на раніше обстежених ділянках, у зону яких потрапила значна кількість жилих будинків Тячівського (села: Ганичі, Вільхівці Лази, Вільхівчик, Сасово) та Рахівського (село Чорна Тиса) районів Закарпатської області. По деяким будинкам геологи рекомендували прийняти відповідні рішення комісією Тячівської та Рахівської районних державних адміністрацій про неможливість подальшого проживання мешканців у таких будинках.

– У той же час, через припинення Кабінетом Міністрів України фінансування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків природних стихій (повеней, сходжень селевих потоків) на Закарпатті питання відселення мешканців будинків, що потрапили у зону дії зсувонебезпечних процесів та виплати їм матеріальної компенсації для спорудження нового житла, досі залишаються не вирішеними. Так, мешканець с. Вільхівці, вул. Сасово, 49 Тячівського району Закарпатської області Продан Василь Васильович, інвалід третьої групи, очікує вказану компенсацію з 2008 року, отримуючи натомість відписки про відсутність централізованих коштів на таку мету. Аналогічного змісту відписки надходять мешканці с. Чорна Тиса, вул. І. Франка, 579 Рахівського району Закарпатської області Манівлець Теодозії. Восени цього року, вказані громадяни одержали листи від управління містобудування та архітектури Закарпатської обласної державної адміністрації, зі змісту яких вбачається, що для відселення жителів з будинків, розташованих у зоні активних зсувних процесів Закарпатської області передбачено прогнозний обсяг фінансових ресурсів на 2014 рік у сумі 30,0 млн. гривень. Однак, кошти для фінансування вказаних заходів Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру у поточному році з державного бюджету не надходили. Востаннє кошти з бюджету на виплату вказаних компенсацій надходили у 2006 році, – додає народний депутат.
За інформацією Василя Петьовки, загалом по Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області першочергового відселення потребують 42 сім’ї (у тому числі 30 сімей у Тячівському та 12 сімей у Рахівському районах):

– Окрім цього, 157 сімей Тячівського району Закарпатської області потребують відселення на загальних умовах. Не зважаючи на значну кількість сімей, котрі потребують відселення, фінансування таких заходів з року в рік зменшується, а іноді взагалі не проводиться. Складається враження, що влада залишила громадян один-на-один з проблемами відселення в інше житло, що є вкрай не припустимим.

Відтак, народний депутат вимагає під час підготовки проекту Державного бюджету України на 2015 рік передбачити Закарпатській обласній державній адміністрації 30 млн. гривень, що не були виділені у поточному році, а також запланувати додаткові кошти для фінансування вказаних вище заходів, виплати компенсації мешканцям Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області на спорудження житла замість зруйнованих та пошкоджених зсувами будинків.

Останні новини:

До теми: