Вхiд на сайт
Авторизацiя

Водники повідомили про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпаття

Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10:00 06 лютого 2017 року

Водники повідомили про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпаття


Гідрологічна ситуація.

Минулої доби по області відмічалась помірно тепла погода, пройшли дощі 1-7 мм, місцями до 14 мм, продовжувалось повільне сніготанення, повідомляє Відділ техногенно-екологічної безпеки БУВР Тиси.

На Верхній Тисі та верхів’ях приток відбувається коливання рівнів води в межах ±50 см.

На Тисі, ділянці Рахів-Вилок рівні повільно знижувались на -6-56 см в межах корінних берегів. В смт.Вилок на Тисі сформувався і перемістився на угорську територію максимум паводкової хвилі з амплітудою 4,7 м без виходу води на заплаву.

В нижніх течіях Боржави утримувалися високі рівні з незначним коливанням протягом доби, тут також відбувається формування максимального рівня з амплітудою 4,0 м., рівні паводку перевищили ІІІ ступінь – вода на заплаві,

В нижніх течіях ріки Тур`я, біля села Сімер зруйнувався затор льоду, пройшов льодохід. На Латориці і Тисі в районі міста Чоп продовжувалось підвищення рівнів.

Протягом доби очікується хмарно, з проясненням, без опадів; продовжиться поступове сніготанення. На більшості річок буде підтримуватись підвищена водність з незначними коливаннями рівнів води. В нижніх течіях Боржави утримаються високі рівні з невеликими коливаннями, утримується високий шар води на заплаві (перевищення ІІІ ступеню захисту на 0,7м), підтоплюються заплавні сільгоспугіддя сіл Сільце, Заріччя, Боржавське, Камянське, В.Комяти, Вільхівки та заплавної автодороги Виноградів-Шаланки як за рахунок паводкового так і за рахунок місцевого стоку.

Протягом 6-7 лютого на Тисі та Латориці, в районі міста Чоп, продовжиться підвищення рівнів води на 1.2-1.8м та 0.4-0.7 м відповідно. На Тисі паводкові води збережуться у межах корінних берегів на р.Латориці в районі м.Чоп вода на заплаві в межах міждамбового простору.

Інформація про підтоплення, льодові затори та заходи по їх ліквідації.

Ужгородський район.

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса під керівництвом начальника Чіпака В.П. спільно з Словацькими колегами із Кошіцького водогосподарського управління провели обстеження прикордонної ділянки річки Уж.

В ході обстеження було встановлено, що на р.Уж утворився льодовий затор довжиною 5,65 км, з яких 5,0 км – на українській стороні (ділянка від держкордону до с.Сторожниця), і 0,65 км на Словацькій стороні.

У зв’язку з тим, що початок затору знаходиться на Словацькій території нижче села Пінковце Українська сторона звернулась з проханням до Словацької вжити всіх можливих заходів для ліквідації даного затору.

Ці заходи виконуються в рамках виконання Угоди між Урядом України і Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах та з метою покращення умов проходження паводку на прикордонній ділянці річки Уж.

На даний час затор загрози підтоплення не несе.

За домовленість словацькі колеги розпочнуть виконання робіт протягом 06.02.2017 року.

Виноградівський район.

В с.В.Комяти (ур.Завадка) продовжують роботу дві пересувні насосні станції Виноградівського МУВГ по відкачуванню поверхневого місцевого стоку, з 03 лютого по 05 лютого перекачано 10 тис м3. внутрішніх вод. Працюють 3 одиниці техніки та 12 чоловік аварійної бригади Виноградівського МУВГ. Жилі будинки села за час проходження паводка непідтоплено. Залишаються підтопленими місцевим стоком сніготалих вод 2,5га присадибних ділянок шаром 0,3-0,5м.

В районі урочища «Гучало» с.В.Ком’яти продовжується перелив паводковими водами заплавної автодороги Шаланки-Комяти довжиною – 150 м шаром 0,5 м, підтоплено 1,8 га сільгоспугідь.

Всього в районі підтоплено і затоплено сніго-талими та паводковими водами 390,3га. присадибних ділянок і сільгоспугідь

Мукачівський район


На р.Стара в с.Зняцево льодовий затор ліквідовано, рівень води знижується.

Для попередження підтоплення автодороги Ужгород-Мукачево в районі с.Зняцево укладено захисну лінію 150м з мішків з піском, задіяно 2 одиниці техніки та 10 чоловік аварійної бригади МукачівськогоМУВГ для продовження захисних робіт завезено 3,5 м3 сипучих матеріалів.

Берегівський район.

Для попередження переливу правобережної дамби р.Боржави в районі с.Верхні Ремети силами Берегівського МУВГ проводиться нарощення гребеню дамби на 0,5 м, укладаються 1000 мішків з піском 20м3, задіяно 10 працівників аварійної бригади та 2 одиниці техніки.

В Іршавському районі місцевим стоком та паводковими водами р.Боржави залишаються підтопленими 430 га заплавних сільгоспугідь сіл Сільце, Заріччя, Камянське. В с.Вільхівка четверту добу працюють дві пересувні насосні станціі Берегівського МУВГ відкачано біля 42 тис.м3 внутрішнього сніго-талого стоку.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: