spot_img
22.6 C
London
додомуОстанні новиниЯк правильно святкувати День Бабака

Як правильно святкувати День Бабака

Мабуть, усі пам\’ятають комедійно-фантастичний американський фільм \”День Бабака\”, у якому герой змушений проживати один і той же день, поки не стане на шлях безкорисливості.

Як правильно святкувати День Бабака

День Бабака, який відзначається 2 лютого, – це одне із досить популярних свят у США. Проте його традиції беруть свій початок ще у Давньому Римі, де за поведінкою їжака визначали, яка погоду слід очікувати і чи довго ще триватиме зима. А ось давні німці твариною-синоптиком обрали борсука. Схожі традиції прогнозування погоди були і в українців, щоправда, наші пращури віддавали більшу перевагу птахам.

Язичницькі звичаї перейшли і в християнські обряди: на початку лютого за григоріанським календарем відзначають Стрітення, а у Західній Європі в цей день святкують Кенделмас, тобто \”День свічок\”. Свічки недаремно використовуються цього дня у якості символу, бо тривалість світлового дня невпинно зростає, і сили світла починають домінувати над силами темряви.

За вшануванням сил природи і вогню свічок криється ще одне древнє свято – Імболк або Оймельк, одне із найважливіших свят кельтського календаря. Вважається, що назва свята походить від давнього ірландського слова folcaim, в перекладі \”я мию\”, що підводить нас до глибокого розуміння цього свята, а саме – очищення.

Тому, щоб правильно відзначити День Бабака, скористайтеся порадами нижче:

1. Ще одна версія трактування назви Імболк – \”у молоці\”. Молоко – не лише поживна рідина для вигодовування немовлят, але й важливий символічний продукт. Наприклад, коров\’яче молоко вважається одним із найкращих магічних інгредієнтів у магії багатства, захисту і турботи. Козяче молоко приносить успіх. Соєвому молоку приписують магічну допомогу для досягнень в роботі, а кокосовому – духовне очищення. Тому влаштуйте собі у День Бабака очищуючу ванну із будь-яким видом молока. Просто наберіть ванну і додайте у неї склянку обраного молока, – це не тільки допоможе вашій шкірі, але й символічно вас очистить. Доповніть атмосферу зеленими рушниками у якості символу весни, що незабаром настане.

Читайте також: Правда про Стрітення: день їжака, громничі свічки і древні кельти

2. Молоко насичує нас, як на фізичному рівні, так і в духовному. Для кожного з нас важливою є матір, так, як для древніх була важливою богиня-матір. Тому у цей період важливо доторкнутися до всього, що насичує, наче молоко. Саме час згадати, про які свої захоплення ви забули у погоні за грошима, кар\’єрою чи ідеальними стосунками. У час очищення слід допомогти прокинутися своєму цілісному \”я\”. Наповнюйте себе радістю життя. Імболк – це час повернення до простих радощів і відродження не лише природи, але й вас. Дозвольте собі стати єдиним із власним життям тут і зараз. Для цього напишіть список своїх улюблених речей і дій. Подивіться, що уже присутнє у вашому житті, а чого ще бракує. Витратіть хоча б один День Бабака для реалізації кількох пунктів, навіть якщо ви їх відкладали на потім кілька років. Не бійтеся експериментувати і додати \”молока життя\”.

3. Оскільки День бабака ще й День свічок, додайте світла у ваше сьогодення – для початку на символічному рівні, а тоді світло саме увійде до вашого життя. Для цього після заходу Сонця запаліть в домі всі лампи хоча б на кілька хвилин. Можна, пам\’ятаючи про пожежну безпеку, поставити кілька свічок на підвіконня.

4. Влаштуйте зимову енергетичну медитацію: якщо надворі ще лежить сніг, то вийдіть на природу, пройдіться по снігу, запрошуючи весняне тепло. Направте руки на сніг і уявляйте, як через них тепло сонця потрапляє на сніг, розтоплюючи усе погане, що було у вашому житті. Нині час залишити це позаду. Уявляйте, як з-під снігу пробиваються паростки перших весняних рослин і одночасно думайте про те, щоби ви хотіли бачити зростаючим, а згодом дозрілим – здоров\’я, силу, любов, успіх тощо.

5. Також цього дня можна виготовити талісман під назвою \”хрест Бригітти\”. Бригітта – це католицька і православна свята, образ якої замінив у християнські часи культ древньої кельтської богині Бригітти. Вона вважалася покровителькою поезії, ремесл та лікування, свято якої припадало саме на 1 лютого. Тому у День Бабака можна виготовити хрест із соломи, який своїм виглядом нагадує сонцеворот – з плетеним квадратом у центрі, від якого відходять злегка заокруглені промінці. Його можна повісити в домі як символ захисту та магії хліба.

Усі ці поради можуть здатися дивними, але магічні дії та ритуали – це наша сучасна інсценізація міфів, які для древніх людей були частинкою життя. Тому не бійтеся запрошувати символи оновлення та очищення у ваше життя, але й не сидіть склавши руки. Лише від зелених рушників чи свічок мрії не стануть дійсністю, тому дерзайте!

Гарного вам Дня Бабака!
Джерело

Останні новини:

До теми: