spot_img
18.5 C
London
додомуСуспільствоУ МВС пояснили, навіщо планують скоротити термін дії водійських посвідчень

У МВС пояснили, навіщо планують скоротити термін дії водійських посвідчень

У Міністерстві внутрішніх справ мають намір зобов’язати водіїв проходити медичний огляд щоп’ятнадцять років, адже на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян.

У МВС пояснили, навіщо планують скоротити термін дії водійських посвідчень

Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва.

За її словами, наразі в МВС працюють над гармонізацією українського законодавства із законодавством країн Європейського Союзу, оскільки такі зобов’язання взяла на себе Україна під час підписання угоди про асоційоване членство в ЄС.

“Мова йде про імплементацію директив Європейського Союзу, які стосуються перевезення небезпечних вантажів, а також щодо водійського посвідчення. Коли ми говоримо про водійське посвідчення, то мається на увазі, по-перше, повний його захист від підробки, по-друге — екзаменаційна система, яка має стимулювати людину до чесного складання іспиту, по-третє, це перегляд класифікації категорій та підкатегорій транспорту, а, по-четверте — це те, що викликало певне занепокоєння — це термін дії водійського посвідчення. Тут я хочу сказати, що мається на увазі перегляд стану здоров’я водія, оскільки на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян, особливо від транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі або людей”, – сказала Дєєва.

Вона також наголосила, що мова не йде про періодичну переекзаменовку водіїв, а про періодичний медичний огляд.

При цьому пропонується, що для водіїв категорії “В” встановити періодичність медогляду раз на 15 років, а для водіїв, які перевозять людей або небезпечні вантажі, цей термін буде коротшим.

Також вона додала, що наразі нововведення в сфері Правил дорожнього руху обговорюється на рівні МВС, комітетів парламенту, а також громадського сектору. Лише після цього напрацьовані документи будуть винесені на обговорення у Верховну Раду.

“У лютому, на початку березня, ці законопроекти будуть направлені до парламенту”, – зауважила вона.

Джерело

Останні новини:

До теми: